ՔԿ-ում ընդունել են մահացած զինծառայող Տիգրան Մխոյանի հարազատներին
ՀՀ ՔԿ նախագահ Հայկ Գրիգորյանի հանձնարարությամբ՝ ՔԿ նախագահի տեղակալ, զինվորական քննչական գլխավոր վարչության պետ Արտակ Կրկյաշարյանը 18.02.2020թ. ընդունել է ս.թ. փետրվարի 12-ին մահացած ժամկետային զինծառայող Տիգրան Մխոյանի հարազատներին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործով իրականացվող քննչական և դատավարական գործողությունները:
Ա.Կրկյաշարյանը վերջիններիս վստահեցրել է, որ նախաքննական մարմնի կողմից մանրամասն քննության առարկա են դարձվելու քրեական գործով էական նշանակություն ունեցող և տուժողի իրավահաջորդներին մտահոգության տեղիք տված բոլոր հանգամանքները։

В СК приняли родственников погибшего военнослужащего Тиграна Мхояна
По поручению председателя СК РА Айка Григоряна, заместитель председателя СК, начальник Главного военного следственного управления Артак Кркяшарян 18.02.2020 г. принял родственников погибшего 12 февраля срочного военнослужащего Тиграна Мхояна.
В ходе встречи были обсуждены следственные и процессуальные действия по уголовному делу, возбужденному по данному факту.
А. Кркяшарян заверил родных погибшего, что со стороны органа предварительного следствия будут расследованы все обстоятельства, имеющие существенное значение по уголовному делу и давшие правопреемникам потерпевшего поводы для беспокойства.