Ֆելիքս Ցոլակյանը վարքականոնների մասին գրքեր է նվիրելու երեխաներին (տեսանյութ)
ԱԻ նախարար Ֆելիքս Ցոլակյանը նույնպես միանում է Գիրք նվիրելու ֆլեշմոբին. երեխաներին է նվիրում «Աղետների ռիսկի նվազեցման կրթություն» վարքականոնների մասին գրքեր.
Փետրվարի 19-ը՝ հայ մեծ բանաստեղծ Հովհաննես Թումանյանի ծննդյան օրը, արդեն մեկ տասնամյակից ավելի Հայաստանում նշվում է որպես Գիրք նվիրելու օր։ Օր,  որը միավորում է բոլոր նրանց, ովքեր գրքեր են նվիրում երեխաներին եւ նրանց մեջ կարդալու ցանկություն են սերմանում: Այդ օրը Հայաստանում անցկացվում են տարբեր միջոցառումներ: Եվ իհարկե, այդ օրը յուրաքանչյուրը կարող է հրաշալի նվեր մատուցել ցանկացած մարդու՝ գիրք նվիրել:
Գրքերը կհանձնվեն Արարատի մարզի Արմաշի համայնքային գրադարան, քանի որ գրադարանը դրա կարիքը շատ ունի և  այս նախաձեռնությունը կոչված է տեղում ընթերցասրահ այցելությունը ակտիվացնելուն:
Նախարարի փոխանցած փաթեթներից 3-ը կհանձնվեն գրադարանին, մյուսները կբաժանվեն մարզի գյուղերի դպրոցներին:

Феликс Цолакян подарит детям книги о правилах поведения (видео)
Министр по чрезвычайным ситуациям Республики Армения Феликс Цолакян в день дарения книги дарит детям книги о правилах поведения “Образование по снижению риска бедствий”.
“19 февраля - День рождения великого армянского поэта Ованеса Туманяна. Он уже более десяти лет в Армении отмечается как День дарения книги. День, который объединяет всех, кто дарит книги детям и укореняет в них желание читать. В этот день в Армении проводятся различные мероприятия. И, конечно же, в этот день каждый может преподнести чудесный подарок любому человеку - подарить книгу.
Книги будут переданы в общинную библиотеку Армаша Араратской области, поскольку библиотека в этом нуждается, и эта инициатива призвана активизировать посещение читального зала.
3 пакета с книгами от министра, будут переданы библиотеке, остальные будут розданы школам сел”, - говорится в сообщении МЧС.