Ստանձնողի խնամքին հանձնելու նպատակով երեխայի վաճառքի դեպք է բացահայտվել․ ոստիկանություն
Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի`փետրվարի 17-ից 18-ը Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների կողմից բացահայտվել է հանցագործության 75 դեպք, որից 8-ը՝ նախկինում կատարված։
Մասնավորապես՝ անձնական ունեցվածքի գողության՝ 18, մարմնական վնասվածք հասցնելու՝ 11, խարդախության` 7, թմրամիջոցի հայտնաբերման՝ 4, յուրացման կամ վատնման, ընտանեկան բռնության, թմրամիջոցի մաքսանենգության և պաշտոնեական լիազորությունների չարաշահման՝ 3-ական, անձի առևանգման, սպառնալիքի ու պետական սահմանն ապօրինի հատելու՝ 2-ական, սպանության, կողոպուտի, շորթման, հարկերից խուսափելու, համակարգչային հանցագործության, ապօրինի ծառահատման, սառը զենք կրելու, անհետաձգելի միջամտության որոշման պահանջը դիտավորությամբ չկատարելու և խնամքը ստանձնելու նպատակով երեխայի առքի կամ ստանձնողի խնամքին հանձնելու նպատակով երեխայի վաճառքի 1-ական դեպք։
Հայտնաբերվել է 2 հետախուզվող, կամավոր ներկայացել՝ 2-ը։
Գրանցվել է զենք-զինամթերքի կամավոր հանձնման 9 դեպք։
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է անձնական ունեցվածքի գողության՝ 5, և բնակարանային գողության 3 դեպք։
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 6 պատահար, ինչի հետևանքով 1 մարդ զոհվել է, 6-ը՝ ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

Раскрыт случай продажи ребенка
По данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, в период между 17 и 18 февраля сотрудниками различных подразделений полиции раскрыто 75 случаев преступлений, из которых 8 - ранее совершенных.
В частности, случаев кражи личного имущества - 18, нанесения телесных повреждений – 11, мошенничества - 7, обнаружения наркотиков - 4, по 3 случая семейного насилия, контрабанды наркотиков и злоупотребления должностными полномочиями, по 2 случая похищения людей, угрозы и незаконного пересечения государственной границы, по 2 случая убийства, грабежа, вымогательства, уклонения от налогов, компьютерного преступления, незаконной вырубки деревьев, ношения холодного оружия и 1 случай продажи ребенка с целью получения дохода.
За указанный период были обнаружены 2 пропавших без вести, 6 разыскиваемых, 6 добровольно явились. Зарегистрировано 4 случая добровольной сдачи оружия и боеприпасов.
Из ранее совершенных преступлений раскрыто 6 случаев кражи личного имущества.
За минувший день в республике было зарегистрировано 6 ДТП, вследствие которых один человек погиб, 6 человек получили телесные повреждения разных степеней тяжести.