Արսեն Թորոսյանի գլխավորած պատվիրակությունն Կորեայում է
Առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանի գլխավորած  պատվիրակությունն աշխատանքային այցով գնտվում է Կորեայի Հանրապետությունում` մասնակցելու «Հայաստանի, Վրաստանի և Կորեայի միջև գիտելիքների փոխանակում առողջության ապահովագրության վերաբերյալ» միջոցառմանը:
Առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ այցի շրջանակներում պատվիրակությունը կծանոթանա Կորեայում առողջության ապահովագրության ազգային ծառայության համակարգին, իրականացման սկզբունքներին, այլ մանրամասներին:
Կողմերը քննարկելու են առողջության ապահովագրության ազգային համակարգի ներդրման համար անհրաժեշտ պայմաններն ու հիմնական գործողությունները:
Նախարարի օրակարգում նախատեսված են մի շարք հանդիպումներ` այդ թվում Կորեայի առողջապահության նախարարի, Ազգային առողջապահական ապահովագրական ծառայության նախագահի և Կորեայի միջազգային համագործակցության գործակալության (KOICA) փոխնախագահի հետ։

Делегация во главе с Арсеном Торосяном находится в Корее
Делегация во главе с министром здравоохранения Арсеном Торосяном с рабочим визитом находится в Республике Корея для участия в мероприятии “Обмен знаниями по страхованию здоровья между Арменией, Грузией и Кореей”.
В рамках визита делегация ознакомится с системой национальной службы медицинского страхования в Корее, принципами ее реализации и другими деталями.
Стороны обсудят условия и основные действия, необходимые для внедрения национальной системы страхования здоровья.
В повестке дня министра запланирован ряд встреч, в том числе с министром здравоохранения Кореи, президентом Национальной службы здравоохранения и вице-президентом Корейского агентства международного сотрудничества (KOICA).