Հայաստանի և Նիդերլանդների արդարադատության նախարարները պայմանավորվել են խորացնել երկու կառույցների միջև համագործակցությունը
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱրդարադատության նախարար Ռուստամ Բադասյանը Նիդերլանդների Թագավորության Հաագա քաղաք կատարած այցի ընթացքում փետրվարի 6-ին հանդիպել է Նիդերլանդների արդարադատության և անվտանգության նախարար Ֆերդինանդ Գրապպերհաուսին։
Նախարարները բարձր են գնահատել երկու երկրների միջև համագործակցությունը և պայմանավորվել են ավելի խորացնել երկու գերատեսչությունների միջև հարաբերությունները։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են դատաիրավական, հակակոռուպցիոն և քրեակատարողական ռազմավարությունները, ինչպես նաև Նիդերլանդների արդյունավետ փորձը պրոբացիոն ոլորտում։
Քննարկման արդյունքում Ֆ. Գրապպերհաուսը պատրաստակամություն է հայտնել աջակցել քրեակատարողական ծառայությունում ենթակառուցվածքների զարգացմանը։

Министры юстиции Армении и Нидерландов договорились углубить отношения между двумя ведомствами
Поддержи А1+!Министр юстиции Армении Рустам Бадасян в рамках визита в Гаагу 6 февраля встретился с министром юстиции и безопасности Нидерландов Фердинандом Грапперхаусом.
Министры высоко оценили сотрудничество между двумя странами и договорились углубить отношения между двумя ведомствами.
На встрече были обсуждены судебная, антикоррупционная и пенитенциарная стратегии, а также эффективный опыт Нидерландов в области пробации.
В результате обсуждения Фердинанд Грапперхаус выразил готовность поддержать развитие инфраструктуры в пенитенциарной системе.