Արմեն Սարգսյանը երբևէ չի եղել British Petrolium ընկերության բաժնետեր․ հայտարարություն
«Հաշվի առնելով Հանրապետության նախագահին առնչվող որոշ հայտարարությունների վերաբերյալ տարբեր լրատվամիջոցներից մեզ ուղղված հարցադրումները՝ հարկ ենք համարում տեղեկացնել.
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը լրացնում է տարեկան հայտարարագիր: Այն բաց փաստաթուղթ է, որտեղ հստակ նշված են նախագահի եկամուտները և ֆինանսական միջոցները:
Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը կամ նրա ընտանիքի որևէ անդամ երբևէ՝ նախկինում, ներկայում ուղղակի կամ անուղղակի որևէ ներդրում չի կատարել և ապագայում չի կատարելու Ադրբեջանում կամ Թուրքիայում:
Բացի այդ, Արմեն Սարգսյանը երբևէ չի եղել British Petrolium ընկերության բաժնետեր: Ինչպես նշված է նախագահի պաշտոնական կենսագրության մեջ, նա եղել է ընկերության ավագ խորհրդատու, և, պայմանագրի համաձայն, Կովկասը բացառված է եղել նրա գործունեության շրջանակներից: Բացի այդ, British Petrolium -ը բաց բաժնետիրական ընկերություն է, որի բոլոր բաժնետերերը հայտնի են: Համացանցից օգտվել իմացող ցանկացած մարդ հեշտությամբ կարող է գտնել նրանց անունները:
Գոյություն ունեն Knightsbridge տեղանունը ներառող հարյուրավոր ընկերություններ, որոնք գործունեություն են ծավալում իրարից խիստ տարբեր ոլորտներում, աշխարհի տարբեր երկրներում և ունեն տարբեր սեփականատերեր ու բաժնետերեր: Knightsbridge տեղանունը ներառող ընկերությունների փոքր խումբը, որի հետ առնչություն է ունեցել Արմեն Սարգսյանը, արդեն վաղուց գոյություն չունի, այդ ընկերություններից և ոչ մեկը երբևէ որևէ ներդրում չի կատարել British Petrolium ընկերության ծրագրերում և Ադրբեջանում:

Армен Саркисян никогда не был акционером компании British Petrolium : заявление
Поддержи А1+!Президент Республики Армения Армен Саркисян или какой-либо член его семьи никогда прямо или косвенно не делал в прошлом и не сделает в будущем никаких инвестиций в Азербайджане или Турции.
«Учитывая запросы, которые мы получили от различных средств массовой информации в связи с определенными заявлениями, касающимися президента Республики, мы считаем необходимым сообщить:
Президент Армен Саркисян заполняет ежегодную декларацию. Это открытый документ, в котором четко указаны доходы и финансовые средства президента.
Президент Республики Армения Армен Саркисян или или какой-либо член его семьи никогда прямо или косвенно не делал в прошлом и не сделает в будущем никаких инвестиций в Азербайджане или Турции.
Кроме того, Армен Саркисян никогда не был акционером компании British Petrolium. Как указано в официальной биографии президента, он был старшим советником компании и, согласно договору, Кавказ был исключен из сферы его действия. Кроме того, British Petrolium является открытым акционерным обществом, и все акционеры этой компании известны. Любой человек, который умеет пользоваться интернетом, может легко найти имена этих акционеров.
Существуют сотни компаний, в наименовании которых есть топоним Knightsbridge, работающих в самых разных областях, в разных странах мира и имеющих разных владельцев и акционеров. Небольшая группа компаний, в названии которой был топоним Knightsbridge и с которой был связан Армен Саркисян, давно уже не существует, и ни одна из этих компаний не инвестировала в проекты British Petrolium и в Азербайджане.