Ռոբերտ Քոչարյանն ընդդեմ Սիլվա Համբարձումյանի գործը կասեցվել է
Աջակցիր «Ա1+»-ինՌոբերտ Քոչարյանի փաստաբանական թիմից հայտնում են, որ Քոչարյանն ընդդեմ գործարար Սիլվա Համբարձումյանի գործը կասեցվել է։
«Առավել մանրամասն տեղեկատվություն կտրամադրվի Երևան քաղաքի առաջին ատյանի դատավոր Էդիկ Ավետիսյանի որոշումն ստանալուց հետո։
Հիշեցնենք, որ հայցադիմումը ներկայացվել է Ռոբերտ Քոչարյանի փաստաբան Արամ Օրբելյանի կողմից՝ զրպարտություն հանդիսացող փաստացի տվյալները հերքելու և երկու միլիոն ՀՀ դրամ փոխհատուցում բռնագանձելու պահանջներով: Հայցադիմումի հիմք է հանդիսացել Սիլվա Համբարձումյանի կողմից 02.11.2018 թվականին «Հայացք» մամուլի ակումբում ասուլիսի ժամանակ հնչեցված հետևյալ արտահայտությունը․ «Ես 2008 թվականին խոշոր գործարք եմ արել արաբների հետ և ինձ չխանգարելու համար վճարել եմ և՛ հանրապետության նախագահին՝ Քոչարյան Ռոբերտին, և՛ ...»»,- նշվում է հայտարարության մեջ:

Дело Роберт Кочарян против Сильвы Амбарцумян прекращено
Поддержи А1+!Дело второго президента Армении Роберта Кочаряна против предпринимателя Сильвы Амбарцумян прекращено.
Иск был подан адвокатом Роберта Кочаряна Арамом Орбеляном в связи с требованием опровергнуть фактические данные, являющиеся клеветой, и взыскать с Сильвы Амбарцумян компенсацию в размере 2 млн драмов.
Основанием для иска послужило заявление Сильвы Амбарцумян, озвученное в ходе пресс-конференции 02.11.2018 года в пресс-клубе “Айацк”. “В 2008 году я совершала крупную сделку с арабами и за то, чтобы не мешали мне, заплатила и президенту Республики Роберту Кочаряну и ...”.