Հայաստանի ֆուտբոլային ակումբներն այսօր կմեկնեն Թուրքիա
Ֆուտբոլի Հայաստանի բարձրագույն խմբի թիմերի մեծ մասն այսօր մեկնել են Թուրքիա, որտեղ կանցկացնեն նոր մրցաշրջանի նախապատրաստական փուլի վերջին ուսումնամարզական հավաքակը:
Մրցաշարի առաջատար «Լոռի ՖԱ» ակումբը մեկնել է Բելեկ: Այդտեղ հավաքներ կանցկացնեն նաև Երևանի «Փյունիկը», «Ալաշկերտը», 1-ին խմբում հանդես եկող «Վեստ Արմենիան»: Գյումրիի «Շիրակը» մարզումները կանցկացնի Անթալիայում:
Հայաստանի չեմպիոն «Արարատ-Արմենիան» այժմ ուսհավաք է անցկացնում Կիպրոսում: Երևանի «Արարատը» նույնպես պատրաստվում էր մեկնել միջերկրածովյան այդ կղզի, սակայն թիմի մի քանի ֆուտբոլիստների մոտ մուտքի վիզայի հետ կապված խնդիրներ են ծագել, որի պատճառով ակումբի ծրագրերը խախտվել է:
«Գանձասար-Կապանը» ուսհավաք է նախատեսել Իսպանիայում: Թիմը պիրենեյներ կմեկնի փետրվարի 8-ին: «Ուրարտուն» և «Նոան» առայժմ պատրաստվում են Հայաստանում: Արտասահմանյան հավաք անցկացնելու մասին ակումբներն առայժմ ոչինչ չեն հայտնում:
Բարձրագույն խմբի ետնապահ «Երևանի» մասին մեկ տեղեկություն կա՝ թիմը չի մարզվում և չի պատրաստվում առաջնության գարնանային հատվածին:

Футбольные клубы Армении сегодня отправятся в Турцию
Большая часть команд высшей лиги Армении по футболу сегодня отправились в Турцию, где пройдут последние учебно-спортивные сборы подготовительного этапа нового сезона.
Лидер турнира клуб «ФК Лори» отправился в Белек. Здесь проведут сборы также ереванский «Пюник», «Алашкерт», выступающая в 1-й группе «Вест Армения». Гюмрийский «Ширак» проведет соревнования в Анталии.
Чемпион Армении «Арарат-Армения» сейчас проводит учебные сборы на Кипре. Ереванский «Арарат» также готовился отправиться на средневековый остров, однако у нескольких футболистов команды возникли проблемы с визой, из-за чего программа клуба нарушилась.
«Гандзасар-Капан» предусмотрел учебные сборы в Испании. Команда отправится на Пиренеи 8-го февраля. «Урарту» и «Ноа» пока готовятся в Армении. Клубы пока ничего не сообщают о проведении зарубежных сборов.
Об аутсайдере высшей лиги «Ереване» есть информация: команда не тренируется и не готовится к весенней части чемпионата.