61485c367d4236c1e_5c367d4233cb6
ՀՀ ՔԿ զինվորական քննչական գլխավոր վարչության չորրորդ կայազորային քննչական բաժնում քննվող քրեական գործով նախաքննության ընթացքում փաստական տվյալներ են ձեռք բերվել, որ 2019թ. դեկտեմբերի 4-ին՝ ժամը 14:30-ի սահմաններում, զորակոչիկ Դ.Մ.-ն զորակոչի հետ կապված փաստաթղթերը հանձնելու նպատակով ներկայացել է ՀՀ ՊՆ Երևանի թիվ 1 զինվորական կոմիսարիատ, որտեղ իր ագրեսիվ պահվածքի համար դիտողության է արժանացել զինկոմիսարիատի զորակոչային բաժանմունքի զորակոչային խմբի պետի կողմից, որից հետո հասարակական վայր հանդիսացող` ՀՀ ՊՆ Երևանի թիվ 1 զինվորական կոմիսարիատի վարչական շենքի միջանցքում զորակոչիկը քաղաքացիների ներկայությամբ, աղմկել և սեռական բնույթի հայհոյանքներ է հնչեցրել զինկոմիսարիատի աշխատակիցների հասցեին, ինչից հետո բռունցքով հարվածել է զինկոմիսարիատի զորակոչային բաժանմունքի զորակոչային խմբի պետի դեմքին` վերջինիս պատճառելով մարմնական վնասվածքներ:
Ձեռք բերված բավարար ապացույցների համակցությամբ՝ Դ.Մ.-ին մեղադրանք է առաջադրվել` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 258-րդ հոդվածի 2-դ մասով (Խուլիգանությունը՝ դիտավորությամբ հասարակական կարգը կոպիտ կերպով խախտելը, որն արտահայտվել է հասարակության նկատմամբ բացահայտ անհարգալից վերաբերմունքով, որը զուգորդվել է անձի նկատմամբ բռնություն գործադրելով):

61485c367d4236c1e_5c367d4233cb6
Следственный комитет Республики Армения сообщает о предъявлении призывнику обвинения в хулиганстве. Об этом сообщила пресс-служба СК Армении.
“В ходе предварительного следствия по уголовному делу, расследуемому в четвертом гарнизонном следственном отделе Главного военного следственного управления Следственного комитета РА, были получены фактические данные, что 4-го декабря, в районе 14:30, призывник Д. М. с целью передачи документов, связанных с призывом, явился в ереванский военный комиссариат N1 МО РА. Здесь за свое агрессивное поведение он получил замечание от начальника призывной группы призывного отделения военного комиссариата, после чего в коридоре административного здания военного комиссариата N1 МО РА призывник в присутствии граждан произносил ругательства в адрес сотрудников военкомата, ударил начальника призывной группы военного комиссариата, причинив ему телесные повреждения.
По совокупности добытых достаточных доказательств Д. М. предъявлено обвинение по ч. 2 ст. 258 УК РА (хулиганство, умышленное грубое нарушение общественного порядка, выразившееся в откровенном неуважении к обществу, которое сопровождалось применением насилия в отношении лица).