Արմեն Գրիգորյանն ու Բակո Սահակյանը հանդիպել են
Աշխատանքային այցով Ստեփանակերտում գտնվող Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանն այսօր հանդիպել է նախագահ Բակո Սահակյանի հետ։ Հանդիպման ընթացքում քննարկվել է անվտանգությանը վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ:
Հանդիպում է տեղի են ունեցել նաև Արցախի ԱԽ քարտուղար Արշավիր Ղարամյանի, Ոստիկանապետ Լևոն Մնացականյանի, ԿԸՀ նախագահ Սրբուհի Արզումանյանի  հետ։ Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Արցախում սպասվող խորհրդարանական և նախագահական ընտրությունների կազմակերպչական աշխատանքները և կատարողականները։
Հաջորդիվ ԱԽ քարտուղարը հանդիպել է Պաշտպանության բանակի հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Կարեն Աբրահամյանի հետ։ Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են անվտանգային իրավիճակը, ռազմավարական ենթակառուցվածքների զարգացման և մի շարք այլ ծրագրերի կատարողականներ։

Армен Григорян и Бако Саакян встретились
Находящийся с рабочим визитом в Степанакерте секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян встретился с президентом Арцаха Бако Саакяном. Как сообщили Арменпресс в управлении по связям с общественностью и СМИ СНБ РА, в ходе встречи был обсужден широкий круг вопросов, касающихся безопасности обеих стран.
Состоялась также встреча с секретарем Совета безопасности Арцаха Аршавиром Гарамяном, начальником полиции Левоном Мнацаканяном, председателем ЦИК Србуи Арзуманян. В ходе встречи были обсуждены организационные работы и вопросы предстоящих в Арцахе парламентских и президентских выборов.
Затем секретарь Совбеза встретился с командующим Армией обороны, генерал-лейтенантом Кареном Абрамяном. В ходе встречи были обсуждены ситуация в сфере безопасности, вопросы развития стратегических инфраструктур и выполнения ряда других программ.