Քննարկվել են ուղևորափոխադրումների ոլորտում առկա խնդիրները (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի մոտ տեղի է ունեցել խորհրդակցություն, որի ընթացքում քննարկվել են կանոնավոր ուղևորափոխադրումների ոլորտում առկա խնդիրներն ու դրանց լուծման հնարավորությունները:
Պատասխանատուները մանրամասն անդրադարձել են ներպետական և միջմարզային տրանսպորտային համակարգի ներկայիս գործունեությանը, խնդիրներին: Դրանք վերաբերել են շահագործվող տրանսպորտի վիճակին, չվացուցակների բացակայությանը, անկանոն երթուղիների կազմակերպմանը, ավտոկայանների ոչ բարվոք վիճակին և այլն:
Քննարկման ընթացքում ներկայացվել են խնդիրների լուծման տարբեր առաջարկություններ և դիտարկումներ՝ հաշվի առնելով մի շարք հանգամանքներ: Արդյունքում՝ խորհրդակցության մասնակիցների ուշադրությանն են արժանացել ուղևորափոխադրումների ոլորտի կարգավորման մի քանի տարբերակներ:
Վարչապետ Փաշինյանը կարևորել է այս բնագավառում մատուցվող ծառայությունների համար հստակ չափորոշիչների ներդրումը և պատասխանատուներին հանձնարարել ուղևորափոխադրումների ոլորտում ներկայում առկա վիճակի շուրջ իրականացնել մանրամասն վերլուծություններ, քննարկված յուրաքանչյուր տարբերակի վերաբերյալ ներկայացնել գործողությունների ճանապարհային քարտեզ՝ քայլերի հստակ ժամանակացույցով:

Обсуждены проблемы в области пассажирских перевозок (видео)
У премьер-министра Никола Пашиняна состоялось совещание, в ходе которого были обсуждены проблемы в сфере регулярных пассажирских перевозок и возможности их решения.
Ответственные лица подробно обсудили нынешнюю деятельность и проблемы внутригосударственной и межобластной транспортной системы. Они касались состояния эксплуатируемого транспорта, отсутствия расписаний, организации нерегулярных маршрутов, неутешительного состояния автовокзалов и т. д.
В ходе обсуждения, учитывая ряд обстоятельств, были представлены различные предложения и замечания по решению проблем. В результате, участникам совещания было представлено несколько вариантов урегулирования сферы пассажироперевозок.
Премьер-министр Пашинян отметил важность внедрения четких критериев для услуг, предоставляемых в этой сфере, и поручил ответственным лицам провести детальный анализ ситуации в сфере пассажирских перевозок, представить дорожную карту действий по каждому обсужденному варианту с четким графиком предпринимаемых шагов.