Ավտովթար Լարսի անցակետի մոտ․ կա զոհ եւ վիրավոր
Աջակցիր «Ա1+»-ինՓետրվարի 4-ին, ժամը 02:00-ին սահմաններում ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի ճգնաժամային կառավարման կենտրոնից տեղեկություն է հաղորդվել, որ Լարսի անցակետի մոտ տեղի է ունեցել ՃՏՊ. տուժել են ՌԴ քաղաքացիներ:
Փետրվարի 5-ին, ժամը 10:00-ին կապ է հաստատվել Վրաստանի Հանրապետության ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտի հետ, որտեղից հայտնել են, որ փետրվարի 3-ին, տեղական ժամանակով ժամը 18:55-ի սահմաններում ահազանգ է ստացվել, որ Կոբի - Գուդաուրի ավտոճանապարհին (Կազբեկի շրջան)՝ 1-ին թունելի մոտակայքում, տեղի է ունեցել ՃՏՊ:
Պարզվել է, որ «Toyota» մակնիշի ավտոմեքենան դուրս է եկել ավտոճանապարհի երթևեկելի հատվածից և գլորվել ձորը. ավտոմեքենայի վարորդը (Զուրաբ Ա., ծնված 1979 թ., ՌԴ քաղաքացի) ստորին վերջույթի կոտրվածքով հոսպիտալացվել է, ուղևորներից մեկը (ինքնությունը չի հաջողվել պարզել) տեղում մահացել է:

Автомобильная авария у пропускного пункта Ларс: есть погибший и раненый
Из Центра кризисного управления Северной Осетии МЧС России 4 февраля в 02:00 поступило сообщение о том, что возле КПП “Верхний Ларс” произошло ДТП, пострадали граждане РФ.
5-го февраля в 10:00 была установлена связь с департаментом ЧС МВД Грузии, откуда сообщили, что 3-го февраля в районе 18:55 по местному времени был получен сигнал о том, что на автодороге Коби-Гудаури (Казбекский район) возле 1-го тоннеля произошло ДТП.
Выяснилось, что автомобиль марки “Toyota” выехал за пределы проезжей части дороги и скатился в ущелье. Водитель автомобиля (гражданин России Зураб А., 1979 г. р.) был госпитализирован с переломом нижней конечности, один из пассажиров скончался на месте.