Արման Աբովյան Arman Abovyan
Մեզ համար այդ գրիչի պատմության մեջ բացարձակապես քաղաքական բովանդակություն չկար։ Այսօր խորհրդարանական ճեպազրույցների ժամանակ ասաց «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Արման Աբովյանը՝ «Ա1+»-ի հարցին ի պատասխան, թե Սահմանադրական դատարանի նախագահ Հրայր Թովմասյանի կողմից վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին նվիրած գրիչը քծնա՞նք է, թե՞ ոչ։
Նա չցանկացավ այս թեմայի շուրջ ավելի մանրամասն խոսել, պատճառաբանելով, որ այն անձնական հարց է, և հարցը պետք է ուղղել վարչապետին։
«Եթե ինչ-որ հարց ենք քննարկում, ապա այն պետք է քննարկենք խորքային ու բովանդակային, եթե այնտեղ քաղաքական բովանդակություն չկա, ապա քննարկելու կամ վերլուծելու հիմք չկա»,- շեշտեց նա:
Խմբակցության պատգամավոր Իվետա Տոնոյանը ևս վերահաստատեց, որ գրիչի պատմության մեջ քաղաքական բովանդակություն չկար։

Արման Աբովյան Arman Abovyan
Для нас в этой истории с ручкой абсолютно не было политического содержания. Сегодня во время парламентских брифингов сказал секретарь фракции «Процветающая Армения» Арман Абовян в ответ на вопрос «А1+», было ли подобострастием дарение председателем Конституционного суда Грайром Товмасяном ручки премьер-министру Николу Пашиняну или нет?
Он не захотел подробнее говорить на эту тему, мотивируя тем, что это – личный вопрос и его нужно адресовать премьер-министру.
«Если обсуждаете какой-нибудь вопрос, его нужно обсуждать глубоко и содержательно, если там нет политического содержания, то нет оснований для обсуждения или анализа»,  - подчеркнул он.
Депутат фракции Иветта Тоноян также подтвердила, что в истории с ручкой не было политического содержания.