«Ձեր սահմանապահ առաքելության շնորհիվ մեր երկիրը խաղաղություն է վայելում»
Բարձրագույն դատական խորհրդի նախագահ Ռուբեն Վարդազարյանի շնորհավորական ուղերձը Հայոց բանակի կազմավորման 28-ամյակի առթիվ․
Մեր սահմաններին գիշերուզօր մարտական հերթապահություն իրականացնող տղանե՛ր, ձեզ ուղղված շնորհակալության ու երախտիքի խոսքերն այսօր հնչելու են հայկական բոլոր օջախներում։
Ձեր սահմանապահ առաքելության շնորհիվ մեր երկիրը խաղաղություն է վայելում, միլիոնավոր մարդիկ զբաղվում են իրենց ամենօրյա գործունեությամբ։
Ձեր կազմակերպվածության արդյունքում է, որ  28 տարի շարունակ թշնամին զգոն է ու սարսափում է անհավասար մարտի բռնվել։ Հայոց բանակի սպայակազմի ու զինվորի ազդեցությունն է այսօր թույլ տալիս միջազգային ատյաններում արժանի հակահարված տալ թշնամական փուչ հռետորաբանությանը։
Ուժ, կորով ու ամուր կամք մեր զինվորին ու սպային, հանգստություն ու համբերություն զինվորի մորը, իմաստություն ու սեր զինվորական կյանքն աշխատանք դարձրած պայմանագրային զինծառայողների ընտանիքներին:

«Благодаря вашей миссии наша страна живет в мире»
Председатель Высшего судебного совета Армении Рубен Вардазарян направил поздравительное послание по случаю 28-летия формирования вооруженных сил РА.
“Слова благодарности и признательности ребятам, несущим на наших границах свое боевое дежурство, сегодня прозвучат во всех армянских семьях.
Благодаря Вашей миссии наша страна живет в мире, миллионы людей занимаются своей ежедневной деятельностью.
В результате Вашей организованности, уже 28 лет подряд враг  боится вступать в неравный бой. Именно сила Армянской армии сегодня на международных аренах позволяет давать достойный отпор пустой враждебной риторике.
Силу, мощь и твердую волю нашим солдатам и офицерам, спокойствие и терпение матерям солдат, мудрость и любовь семьям военнослужащих-контрактников, сделавших военную жизнь свой службой”.