Քննարկումներ՝ նախատեսվող ծրագրերի ու միջոցառումների վերաբերյալ (տեսանյութ)
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի մոտ շարունակվել են վարչապետի աշխատակազմի 2020թ. բյուջեի շրջանակում նախատեսված ծրագրերի ու միջոցառումների վերաբերյալ քննարկումները:
Մասնավորապես, անդրադարձ է կատարվել Քաղաքացիական ծառայության գրասենյակի գործունեությանն ու առաջիկա տարում նախատեսվող անելիքներին: Վարչապետին ներկայացվել են քաղծառայության ոլորտում իրականացվող բարեփոխումների ընթացքը, քաղծառայողների մասնագիտական մակարդակի բարձրացման ուղղությամբ իրականացվող վերապատրաստման գործընթացները, ընդհանրապես վերապատրաստման համակարգի կատարելագործմանը միտված աշխատանքները:
Վարչապետ Փաշինյանը կարևորել է քաղաքացիական ծառայության, պետական կառավարման արդյունավետ համակարգերի ապահովման ուղղությամբ հետևողական աշխատանքների իրականացումը: Այդ առումով, վարչապետն ընդգծել է պետական համակարգի թվայնացման անհրաժեշտությունը և պատասխանատուներին տվել կոնկրետ հանձնարարականներ:
Խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել են նաև վարչապետի աշխատակազմի այլ ստորաբաժանումների գործունեությանը վերաբերող հարցեր:

Обсуждения предусмотренных программ и мероприятий (видео)
На совещании у премьер-министра Никола Пашиняна продолжились обсуждения программ мероприятий аппарата премьер-министра, предусмотренных в рамках бюджета 2020 года.
В частности, речь шла о деятельности Офиса гражданской службы и планах на предстоящий год. Премьер-министру были представлены реализуемые в сфере гражданской службы реформы, процессы переподготовки, осуществляемые в направлении повышения профессионального уровня гражданских служащих, работы, направленные на усовершенствование системы переподготовки в целом.
Премьер-министр Пашинян отметил важность последовательной работы по обеспечению эффективной системы государственного управления и гражданской службы. В этом плане премьер-министр подчеркнул необходимость оцифровки государственной системы и дал ответственным лицам конкретные поручения.
В ходе совещания были обсуждены также и вопросы, касающиеся деятельности других подразделений аппарата премьер-министра.