Որեւէ դրական զարգացում չկա․ պաշտպանը՝ Մանվել Գրիգորյանի առողջական վիճակի մասին
Աջակցիր «Ա1+»-ինԵրկրապահ կամավորականների միության նախկին նախագահ, Ազգային ժողովի նախկին պատգամավոր Մանվել Գրիգորյանի առողջական վիճակը շարունակում է մնալ ծայրահեղ ծանր, նա վերակենդանացման բաժանմունքում է, բայց գիտակից վիճակում է։ «Ա1+»-ին հայտնեց Գրիգորյանի փաստաբանական խմբի անդամ Լևոն Բաղդասարյանը։
«Բժիշկները վիճակը գնահատում են ծայրահեղ ծանր։ Որևէ դրական զարգացում այս պահի դրությամբ չկա։ Ավելին երեկ ամբողջ օրվա ընթացքում, գիշերը բժշկական տարբեր հիմնարկ-հաստատություններից ներգրավված էին ոլորտի մասնագետներ, հիմնականում, որքան հասկացանք, սրտի մասնագետներ, տարբեր կոնսիլիումներ էին կատարում, արձանագրեցին, որ վիճակը ծայրահեղ ծանր է»,- մանրամասնեց պաշտպանը։
Հարցին, թե վիրահատության կարի՞ք կա, Բաղդասարյանը պատասխանեց, որ մտադրություն է եղել Համակարգչային տոմոգրաֆիա (ԿաՏե) իրականացնել, սակայն բժիշկները ձեռնպահ մնացին՝ հաշվի առնելով ԵԿՄ նախկին նախագահի ծայրահեղ ծանր վիճակը։
«Մասնավորապես նաև շնչառության հետ կապված լուրջ խնդիրներ են արձանագրվել։ Անգամ այդ բժշկական միջամտությունը չարեցին՝ հաշվի առնելով, որ դա բավականին ռիսկային է, հնարավոր է, որ «ԿաՏե»-ի ընթացքում հիվանդը մահանա»,- եզրափակեց Մանվել Գրիգորյանի պաշտպանը։
Մենք նաև փորձեցինք «Նաիրի» բժշկական կենտրոնից տեղեկություն ստանալ Գրիգորյանի առողջական վիճակի մասին, սակայն հրաժարվեցին հայտնել։

Нет никаких позитивных изменений: адвокат – о состоянии здоровья Манвела Григоряна
Поддержи А1+!Состояние здоровья бывшего председателя Союза добровольцев Еркрапах, бывшего депутата Национального собрания Манвела Григоряна продолжает оставаться крайне тяжелым, он находится в реанимационном отделении, однако в сознании. Сообщил «А1+» член адвокатской группы Григоряна Левон Багдасарян.
«Врачи оценивают состояние здоровья как крайне тяжелое. Никакого положительного изменения на данный момент нет. Более того, вчера на протяжении всего дня, ночью были привлечены различные специалисты отрасли из различных учреждений, в основном, насколько мы поняли, кардиологи, проводили различные консилиумы, констатировали, что состоянее крайне тяжелое», - детализировал адвокат.
На вопрос, есть ли необходимость операции, Багдасарян ответил, что было намерение сделать Компьютерную томографию (КТ), однако врачи воздержались, учитывая крайне тяжелое положение бывшего председателя СДЕ.
«В частности также зафиксированы серьезные проблемы, связанные с дыханием. Даже не произвели врачебного вмешательства, учитывая, что это довольно рискованно, возможно, в процессе КТ больной умрет», - заключил адвокат Манвела Григоряна.
Мы также попытались получить информацию о состоянии здоровья Григоряна из медицинского центра «Наири», однако отказались сообщить.