«Սասնա Ծռեր»-ի գործով դատական նիստը հետաձգվեց (տեսանյութ)
Երևան քաղաքի Շենգավիթ վարչական շրջանի ընդհանուր իրավասության դատարանում, Բարձրագույն դատական խորհրդի դատավոր-անդամ Մեսրոպ Մակյանի նախագահությամբ, ընթանում է «Սասնա Ծռեր» խմբի տասն անդամների գործով դատական նիստը։
Դատավորն ընթերցեց խմբի անդամ Մխիթար Ավետիսյանի փաստաբան Մուշեղ Շուշանյանը գրավոր դիմումը՝ դատարանին նիստը հետաձգելու մասին։
Կողմերից դատախազ Պետրոս Պետրոսյանը դիրքորոշում հայտնեց, որ նիստը չի կարող շարունակվել։ «Սասնա Ծռեր» ամբի անդամ Պավել Մանուկյանը հարցրեց, թե արդյոք հնարավոր չէ՞ նիստը շարունակել։
Նախագահող դատավոր Մակյանն ընթերցեց Քրեական դատավարության օրենսգրքից հատված որոշեց հետաձգել նիստը՝ այս անգամ 2 շաբաթով մինչև Մխիթար Ավետիսյանի առողջական վիճակի վերաբերյալ հետագա զարգացումները։

Заседание постоянной комиссии по государственно-правовым вопросам отложено: прямой эфир (видео)
В суде общей юрисдикции административного района Шенгавит города Еревана, под председательством судьи-члена Высшего судебного совета Месропа Макяна, проходит судебное заседание по делу десяти членов группы «Сасна црер».
Судья зачитал письменное обращение адвоката члена группы Мхитара Аветисяна Мушега Шушаняна к суду о перенесении заседания.
Одна из сторон – прокурор Петрос Петросян выразил позицию, что заседание не может продолжаться. Член группы «Сасна црер» Павел Манукян спросил, нельзя ли продолжить заседание?
Председательствующий судья Макян зачитал отрывок из Уголовно-процессуального кодекса, решил отложить заседание на этот раз на 2 недели до дальнешего развития относительно состояния здоровья Мхитара Аветисяна.