ՖԻՖԱ-ի նախագահը Արմեն Մելիքբեկյանին հրավիրել է Ցյուրիխ
ՖԻՖԱ-ի նախագահ Ջիանի Ինֆանտինոն շնորհավորել է Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Արմեն Մելիքբեկյանին և ՀՖՖ գործադիր կոմիտեի նորընտիր անդամներին։
Ինչպես տեղեկացնում է ֆեդերացիայի մամուլի ծառայությունը, ՖԻՖԱ-ի նախագահը Արմեն Մելիքբեկյանին հրավիրել է հանդիպման` Ցյուրիխում գտնվող կենտրոնական գրասենյակում:
«Հարգելի նախագահ,
Ընդունեք իմ ջերմագին շնորհավորանքներն ու լավագույն մաղթանքները 2019 թվականի դեկտեմբերի 23-ին կայացած Հայաստանի Ֆուտբոլի ֆեդերացիայի արտահերթ ժողովում ՀՖՖ նախագահ ընտրվելու կապակցությամբ:
Ձեր գիտելիքները, կառավարման հմտություններն ու փորձը՝ որպես նախկին ՀՖՖ գլխավոր քարտուղար, անկասկած, կնպաստեն այս գեղեցիկ խաղի զարգացմանը  ձեր երկրում: Դուք միշտ կարող եք ապավինել իմ անձնական օգնությանն ու ՖԻՖԱ-ի աջակցությանը՝ այս նպատակն ի կատար ածելու: ՖԻՖԱ-ի դռները միշտ բաց են ձեր առջև ֆուտբոլի զարգացմանն ու կառավարմանն առչվող ցանկացած հարցի քննարկման համար:
Կցանկանայի մոտ ժամանակներս հրավիրել Ձեզ Ցյուրիխ:
Շնորհակալ կլինեմ, եթե իմ շնորհավորանքները փոխանցեք նաև Գործադիր կոմիտեի՝ այդ օրն ընտրված անդամներին:
Ձեզ և ձեր թիմին մաղթում եմ հաջողություններ՝ հաղթահարելու բոլոր մարտահրավերները և հուսով եմ` շուտով կրկին կհանդիպենք», - ասված է Ջիանի Ինֆանտինոյի ուղերձում:

Президент ФИФА пригласил Армена Меликбекяна в Цюрих
Президент ФИФА Джанни Инфантино поздравил с назначением президента Федерации футбола Армении Армена Меликбекяна и новоизбранных членов исполкома ФФА. Президент ФИФА пригласил Армена Меликбекяна на встречу в штаб-квартире организации в Цюрихе.
"Уважаемый президент!
Примите мои горячие поздравления и наилучшие пожелания в связи с избранием на пост президента ФФА на внеочередном собрании Федерации футбола Армении  23 декабря 2019 года.
Ваши знания, навыки управления и опыт, как бывшего генерального секретаря ФФА, несомненно, будут способствовать развитию этой прекрасной игры в Вашей стране. Вы всегда можете рассчитывать на мою личную помощь и поддержку ФИФА в осуществлении этой цели. Двери ФИФА всегда открыты для обсуждения любого вопроса, касающегося развития и управления футболом.
Я хотел бы в ближайшее время пригласить Вас в Цюрих.
Буду весьма благодарен, если Вы передадите мои поздравления и членам Исполнительного комитета, избранным в тот же день.
Желаю Вам и Вашей команде успехов в преодолении всех вызовов и, надеюсь, что мы скоро вновь встретимся”, - говорится в послании Джанни Инфантино.