80539371_2563703633726273_4274928855497572352_o
«Դալմա Գարդեն Մոլ»-ի ֆեյսբուքյան էջում գրառում է կատարվել այնտեղ նկատված տեղային ցնցումների վերաբերյալ, ինչի արդյունքում առևտրի կենտրոնի ղեկավարությունը իրականացրել է անվտանգության կանոնների պահպանման բոլոր քայլերը: Գրառումն ամբողջությամբ՝ ստորև.
«Սիրելի հաճախորդներ, տեղեկացնում ենք, որ նախորդ մեկ ժամվա ընթացքում Դալմա Գարդեն մոլում նկատվել են տեղային ցնցումներ, ինչի արդյունքում առևտրի կենտրոնի ղեկավարությունը իրականացրել է անվտանգության կանոնների պահպանման բոլոր քայլերը, այդ թվում` առևտրի կենտրոնի բոլոր աշխատակիցների և հաճախորդների տարհանումը կենտրոնից։
Այս պահին ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության աշխատակիցները կատարում են շենքի և հարակից տարածքների մանրակրկիտ զննում՝ ցնցումների պատճառը պարզելու նպատակով։ Առայժմ անհանգստանալու պատճառ չկա։
Սակայն ելնելով մեր աշխատակիցների և հաճախորդների անվտանգությունից՝ վաղը՝ հունվարի 10ին, Դալմա Գարդեն մոլը չի աշխատելու։

80539371_2563703633726273_4274928855497572352_o
Дорогие клиенты, сообщаем, что в течении предыдущего часа в Далма Гарден молле были отмечены местные сотрясения, в результате чего руководство торгового центра осуществило все шаги по соблюдению правил безопасности, в том числе эвакуацию всех сотрудников и клиентов торгового центра.
В настоящий момент сотрудники Министерства чрезвычайных ситуаций РА проводят детальный осмотр здания и сопредельных территорий с целью установления причины сотрясений. Пока нет причины для беспокойства.
Однако исходя из безопасности наших сотрудников и клиентов, завтра, 10-го января, Далма Гарден молл работать не будет.