ՈՒԵՖԱ-ի նախագահը շնորհավորել է Արմեն Մելիքբեկյանին
Աջակցիր «Ա1+»-ինՈՒԵՖԱ-ի նախագահ Ալեքսանդր Չեֆերինը շնորհավորել է Արմեն Մելիքբեկյանին ՀՖՖ նախագահ ընտրվելու կապակցությամբ, տեղեկացնում է Ֆուտբոլի ֆեդերացիայի պաշտոնական կայքը.
«Հարգելի նախագահ, հարգելի Արմեն,
Շնորհավոր Ամանոր: Ինձ համար հաճելի է, որ այս տարվա առաջին նամակներից մեկով շնորհավորում եմ Ձեզ Հայաստանի Ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ ընտրվելու կապակցությամբ…
…Մաղթում եմ լուրջ հաջողություններ այս պաշտոնում: Այն Ձեզ կբերի երջանիկ պահեր և նոր մարտահրավերներ: Ձեր բնատուր հետաքրքրասիրությունը և սահմանած բարձր նշաձողը, որոնք կարևորվում էին Ձեր նախկին գործունեության՝ մարզական լրագրության բնագավառում, ինչպես նաև անսահման սերը ֆուտբոլի նկատմամբ անշուշտ կօգնեն Ձեզ, որպեսզի բացահայտեք և իրացնեք նորանոր հնարավորություններ», - մասնավորապես, ասված է ՈՒԵՖԱ-ի նախագահի շնորհավորական ուղերձում»:
ՈՒԵՖԱ-ի մի շարք անդամ ասոցիացիաների նախագահները ևս շնորհավորել են Արմեն Մելիքբեկյանին ՀՖՖ նախագահ ընտրվելու կապակցությամբ:

81539129_10163021873520247_311890723920150528_n
Президент УЕФА Александер Чеферин поздравил Армена Меликбекяна с избранием президентом ФФА, сообщает официальный сайт Футбольной федерации.
«Уважаемый президент, уважаемый Армен,
Поздравляю с Новым годом. Мне приятно, что одним из первых писем сего года я поздравляю Вас с избранием президентом Футбольной федерации Армении…
…Желаю серьезных успехов на этой должности. Она принесет Вам счастливые моменты и новые вызовы. Ваше природное любопытство и поставленная высокая планка, которые были важны в Вашей предшествующей деятельности в сфере спортивной журналистики,  а также безграничная любовь к футболу бесспорно помогут Вам раскрыть и реализовать новые возможности», - в частности сказано в поздравительном послании президента УЕФА.
Президенты ряда членских ассоциаций УЕФА также поздравили Армена Меликбекяна с избранием президентом ФФА.