Ռոբերտ Քոչարյանի փաստաբանական թիմը վճռաբեկ բողոք է ներկայացրել
Ռոբերտ Քոչարյանի Փաստաբանական թիմի անդամ, պաշտպան Հայկ Ալումյանը վճռաբեկ բողոք է ներկայացրել Ռ․ Քոչարյանի նկատմամբ Վերաքննիչ դատարանի կողմից գրավի կիրառումը թույլատրելի չճանաչելու դեմ։ Այդ մասին հայտնում են Քոչարյանի փաստաբանական թիմից։
Հիշեցնենք, որ նոյեմբերի 7-ին Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանը՝ Աննա Դանիբեկյանի նախագահությամբ, մերժել է Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպանների միջնորդությունը՝ նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց գրավի կիրառումը թույլատրելի ճանաչել։
Դեկտեմբերի 20-ին Վերաքննիչ քրեական դատարանը՝ նախագահությամբ դատավոր Լուսինե Աբգարյանի, մերժել է Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպանների բողոքը՝ օրինական ուժի մեջ թողնելով առաջին ատյանի դատարանի որոշումը։

Адвокаты Роберта Кочаряна подали кассационную апелляцию по вопросу меры пресечения
Поддержи А1+!Член адвокатской группы второго президента Армении Роберта Кочаряна Айк Алумян подал кассационную апелляцию на непризнание Апелляционным судом допустимого применения залога в отношении Роберта Кочаряна.
Oб этом сообщила адвокатская группа Кочаряна.
7 ноября суд общей юрисдикции Еревана под председательством Анны Данибекян отклонил ходатайство защитников Роберта Кочаряна о признании допустимым применения в отношении нее залога в качестве меры пресечения.
20 декабря Апелляционный уголовный суд под председательством судьи Лусине Абгарян отклонил жалобу адвокатов Роберта Кочаряна, оставив в законной силе решение суда первой инстанции.