Նախատոնական շրջանում ձեռնպահ մնալ չհիմնավորված թանկացումներից․ ՏՄՊՊՀ կոչը
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀՀ տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովը հորդորում է տնտեսավարող սուբյեկտներին հատկապես նախատոնական շրջանում ձեռնպահ մնալ հակամրցակցային համաձայնությունների կամ գերիշխող դիրքի չարաշահումների արդյունքում գների արհեստական բարձրացումներից և իջեցումներից, ինչպես նաև անբարեխիղճ մրցակցության գործողություններից:
Հանձնաժողովը կխստացնի վերահսկողությունը և պարբերաբար դիտանցումներ կիրականացնի խոշոր առևտրային ցանցերում՝ հսկողության տակ պահելով սոցիալական նշանակություն ունեցող լայն սպառման ապրանքատեսակների շուկան:
Միաժամանակ կոչ ենք անում սպառողներին օրենքի խախտումների, չարաշահումների վերաբերյալ տեղեկություններ ունենալու դեպքում դիմել հանձնաժողով՝ զանգահարելով թեժ գծի 010 541 900 (324) հեռախոսահամարով:

В предпраздничный период воздержаться от подорожаний: призыв ГКЗЭК
Государственная комиссия по защите экономической конкуренции Армении призывает хозяйствующие субъекты в предновогодний период воздержаться от искусственного повышения и понижения цен в результате антиконкурентных соглашений или злоупотреблений доминирующим положением, а также от действий недобросовестной конкуренции.
“Комиссия ужесточит контроль, и периодически будет осуществлять мониторинг в крупных торговых сетях, сохраняя под контролем рынок широкого потребления товаров социального значения. В то же время призываем потребителей при наличии сведений о нарушениях закона, злоупотреблениях, обратиться в комиссию по телефону горячей линии 010 541 900 (324)”, - об этом объявила Государственная комиссия по защите экономической конкуренции Армении.