Հիմնանորոգվել է ավելի քան 330 կիլոմետր պետական նշանակության ճանապարհ․ վարչապետ
«2019-ի նոյեմբեր ամսվա դրությամբ կառուցվել և հիմնանորոգվել է 330 կմ ավտոճանապարհ, ինչպես նաև սուբվենցիոն ծրագրերով հիմնանորոգվել է ևս 110 կմ ճանապարհ, այսինքն այս տարի կառուցվել է շուրջ 440 կմ ճանապարհ:
Այս տարի հիմնանորոգվել է ավելի քան 330 կիլոմետր պետական նշանակության ճանապարհ՝ այնքան, որքան 2013-17 թվականներին միասին վերցված: Փաստացի մեկ տարում կատարվել է այնքան աշխատանք, որքան նախկինում կատարվում էր 5 տարում:
Պետք է հատուկ ընդգծել, որ նախորդ տարիների համեմատ էականորեն նվազել է ճանապարհների հիմնանորոգման ինքնարժեքը. եթե օրինակ 2014թ-ին 1 կիլոմետր ճանապարհի հիմնանորոգումն արժեցել է ավելի քան 200 մլն դրամ, ապա այս տարի նույն աշխատանքները բյուջեի համար արժեցել են երկուսուկես անգամ ավելի էժան՝ մոտ 80 մլն դրամ»:

Отремонтировано свыше 330 километров дорог государственного значения: премьер-министр
Поддержи А1+!По состоянию на ноябрь 2019 года было заложено и капитально отремонтировано 330 км автодорог, по субвенциальным программам отремонтировано 110 км. Об этом на своей странице в Facebook написал премьер-министр Армении Никол Пашинян, отметив, что в этом году было построено около 440 км дорог.
“В этом году было отремонтировано более 330 км дорог государственного значения, столько же, сколько в 2013 - 2017 годах вместе взятых. Фактически за год было выполнено столько работ, сколько ранее проводилось за 5 лет.
Нужно особо подчеркнуть, что по сравнению с предыдущими годами существенно снизилась себестоимость ремонта дорог, например, в 2014 году капитальный ремонт 1 километра дороги обходился в более чем 200 млн драмов, то в этом году те же работы обошлись бюджету в два с половиной раза дешевле - около 80 млн драмов, - написал премьер”.