Թող ոչ մեկին չհետաքրքրի՝ որտեղ եմ ես․ Վալերիյ Օսիպյան
Աջակցիր «Ա1+»-ինԼրատվամիջոցներում այսօր տեղեկություններ տարածվեցին, որ ՀՀ նախկին ոստիկանապետ Վալերիյ Օսիպյանը Ռուսաստանի Դաշնությունում նոր աշխատանք ունի, նշվում էր, որ Օսիպյանն աշխատանքի է անցել «Մոնարխ» ընկերության սեփականատեր Արմեն Գինոսյանի մոտ։
«Ա1+»-ը կապ հաստատեց Վալերիյ Օսիպյանի հետ։ Վերջինս նշեց՝ թող ոչ մեկին չհետաքրքրի, թե ինքը որտեղ է գտնվում։
«Ես ազատ քաղաքացի եմ»,- ասաց նախկին ոստիկանապետը։
Անդրադառնալով մամուլում հրապարակված տեղեկություններին, թե իբրեւ Արմեն Գինոսյանը քրեական հեղինակություն է, պարոն Օսիպյանը նշեց, որ Արմեն Գինոսյանը հանցագործ չէ, եւ որ իր շրջապատում հանցագործներ չկան։
«Իսկ հանցագործները նրանք են, ովքեր նման հոդվածներ են պատվիրում, եւ ես գիտեմ, թե ովքեր են նրանք »,- նշեց նա։
«Ոչ միայն Արմեն Գինոսյանը, այլեւ իմ շրջապատում չկան այնպիսի մարդիկ, որոնք կարող են լինել հանցագործներ։ Արմեն Գինոսյանը եւ իր շրջապատը, «Մոնարխ» ընկերությունը, լինելով հայրենասեր, Հայաստանի Հանրապետության եւ Արցախի Հանրապետության համար այնքան բան են արել, որ որ շատերը չէին կարող անել։ Գինոսյանը եղել է իրավապահ մարմիններում, արել է այնքան բան, որ կարող եք հետաքրքրվել, այնքան օգնություն է հատկացրել Հայաստանին ու Արցախին։ «Մոնարխ» ընկերությունը, լինելով Ռուսաստանում հայտնի շինարարական ընկերություն, տասնյակ-միլիոն դոլարների ներդրումներ է արել Հայաստանում, բազմաթիվ նվիրատվություններ», -ասաց նախկին ոստիկանապետը։
Վալերիյ Օսիպյանն անդրադարձավ նաեւ իր պաշտոնավարման օրոք ձեռք բերված հաջողություններին՝ նշելով, որ այդ ընթացքում այնպիսի ցուցանիշներ են ձեռք բերվել, որոնք հիմք են դարձել ներկայիս ոստիկանության աշխատանքի համար՝ հանցավորության դեմ պայքարի հարցում։
«Տարվա սկզբին ունեինք հանցավորության 35 տոկոս աճ, իմ պաշտոնավարումից հետո սեպտեմբերից՝ 9 ամիս ամփոփման ժամանակ 6 տոկոս է եղել։ Սա լուրջ ձեռքբերում է։ Ձեռքբերումներ եղել են ոստիկանության բոլոր ոլորտներում, լուրջ տնտեսումներ, եւ այդ ամենին ես հասել եմ իմ գործընկերների հետ բարեխիղճ աշխատանքի արդյունքում, որի համար ես իրենց շնորհակալություն եմ հայտնում»,- ասաց նա։
Վալերիյ Օսիպյանը նշեց, որ իրեն ճանաչողները գիտեն, թե ինքն ինչ սկզբունքների տեր մարդ է, ինչպես է պայքարել հանցավորության դեմ։
«Ես միշտ պայքարել եմ հանցավորության դեմ եւ հիմա էլ պատրաստ եմ եւ պայքարում եմ։ Նախկին ոստիկան չի լինում։ Նոր Հայաստանի կարգախոսն է՝ դուխով, բոլորը գիտեն Օսիպյանի դուխով լինելը»,- եզրափակեց Վալերիյ Օսիպյանը։

Пусть никого не интересует, где я нахожусь: Валерий Осипян
Поддержи А1+!В СМИ сегодня распространились сведения, что у бывшего начальника полиции РА Валерия Осипяна есть новая работа в Российской Федерации, отмечалось, что Осипян поступил на работу к владельцу компании “Монарх” Армену Гиносяну.
«А1+» установил связь с Валерием Осипяном. Последний отметил: пусть никого не интересует, где он находится.
«Я – свободный гражданин»,- сказал бывший начальник полиции.
Обратившись к опубликованным в прессе сведениям, что якобы Армен Гиносян является криминальным авторитетом, господин Осипян отметил, что Армен Гиносян – не преступник, и что в его окружении преступников нет.
«Преступники – это те, кто заказывает подобные статьи, и я знаю, кто они»,- отметил он.
«Не только Армен Гиносян, но и в моем окружении нет таких людей, которые могут быть преступниками. Армен Гиносян и его окружение, компания “Монарх”, будучи патриотом, сделали так много для Республики Армения и Арцахской Республики, что многие не могли сделать. Гиносян был в правоохранительных органах, сделал столько, что можете поинтересоваться, сколько помощи он предоставил Армении и Арцаху. Компания “Монарх”, будучи известной в России строительной компанией, инвестировала в Арению десятки миллионов долларов, многочисленные дарения», - сказал бывший начальник полиции.
Валерий Осипян также обратился к успехам, достигнутым в период его пребывания в должности, отметив, что за это время были достигнуты такие показатели, которые стали основанием для работы нынешней полиции, в вопросе борьбы с преступностью.
«В начале года у нас был 35%-й рост преступности, после моего пребывания в должности с сентября, во время подведения итогов 9 месяцев – было 6%. Это – серьезное достижение. Достижения были во всех отраслях полиции, серьезная экономия, и всего этого я достиг в результате добросовестной работы с моими партнерами, за что я им выражаю благодарность»,- сказал он.
Валерий Осипян отметил, что тем, кто его знает, известно, каких принципов он придерживается, как боролся с преступностью.
«Я всегда боролся с преступностью и сейчас готов и борюсь. Бывших полицейских не бывает. Лозунг новой Армении – с духом, все знают, что Осипян с духом»,- заключил Валерий Осипян.