Անչափահասի սպանության գործով նախաքննությունն ավարտվել է
ՀՀ  քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչությունում ավարտվել է Լոռու մարզում անչափահասի սպանության դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործի նախաքննությունը: Մեղադրանք է առաջարվել 2004թ. ծնված անչափահասին:
Ավելի վաղ տեղեկացրել ենք, որ 2019 թվականի ապրիլի 27-ին՝ ժամը 16:20-ին, Լոռու մարզի` 2004 թվականին ծնված բնակիչը «կրծքավանդակի ձախ կեսի  և պարանոցի ձախ  կեսի կտրած-ծակած թափանցող վերքեր, հեմոռագիկ շոկ՝ 4-րդ աստիճանի ագոնալ վիճակով»  ախտորոշմամբ ընդունվել է ՀՀ ԱՆ «Տաշիր բժշկական կենտրոն» ՓԲԸորտեղ նույն օրը, գիտակցության չգալով, մահացել է:
Նախաքննության ընթացքում տվյալներ են ձեռք բերվել այն մասին, որ անչափահասը կյանքի հետ անհամատեղելի մարմնական վնասվածքներն ստացել է անձնական հարցերի շուրջ տեղի ունեցած միջադեպի ժամանակ՝ դանակի գործադրմամբ՝ իր հասակակցի կողմից
Ձեռք բերված բավարար ապացույցների համակցությամբ՝ 2004թ. ծնված անչափահասին մեղադրանք է առաջադրվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասով: Նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել կալանավորումը:
Հայտարարվել է նախաքննության ավարտի մասին, և քրեական գործը՝ մեղադրական եզրակացությամբ, ուղարկվել է դատարան:

Завершено предварительное следствие по делу, возбужденному по факту убийства несовершеннолетнего
Поддержи А1+!Следственным управлением Следственного комитета Армении по Лорийской области завершено предварительное следствие по уголовному делу, возбужденному по факту убийства несовершеннолетнего в Лорийской области. Обвинение выдвинуто несовершеннолетнему 2004 г. р.
Ранее сообщалось, что 27 апреля 2019 года в 16:20 житель Лорийской области с диагнозом ”проникающие колото-резаные раны левой половины грудной клетки и левой половины шеи, геморрагический шок, агональное состояние 4-й степени был доставлен в медицинский центр “Ташир” МЗ РА, где в тот же день, не приходя в сознание, скончался.
В ходе предварительного следствия были получены данные о том, что несовершеннолетний получил несовместимые с жизнью телесные повреждения во время инцидента, произошедшего при споре по личным вопросам, с применением ножа со стороны сверстника.
По совокупности полученных достаточных доказательств несовершеннолетнему 2004 г. р. предъявлено обвинение по части 1 статьи 104 УК РА. В качестве меры пресечения избран арест.
Объявлено завершение предварительного расследования, и уголовное дело с обвинительным заключением направлено в суд.