Երևանի նախկին քաղաքապետի կողմից խոշոր չափի կաշառք ստանալու դեպք է բացահայտվել․ ԱԱԾ
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը, որպես առաջնահերթություն դիտարկելով կոռուպցիայի տարաբնույթ դրսևորումների դեմ ուղղված անզիջում պայքարը, օրենքով իրեն վերապահված գործառույթների շրջանակներում ձեռնարկված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների և քննչական գործողությունների արդյունքում բացահայտել է առանձնապես խոշոր չափի կաշառք ստանալու դեպք:
Մասնավորապես, փաստական տվյալներ են ստացվել, որ 2009 թ. Երևան համայնքը ղեկավարող պաշտոնատար անձը քաղաքում բազմաբնակարան շենք կառուցապատող կազմակերպության հիմնադիրից՝ նրա օգտին գործողություններ կատարելու, կասեցված շինարարության վերսկսման հետ կապված խոչընդոտները վերացնելու, հարկայնությունն ավելացնելու համար, իր եղբոր միջնորդությամբ 2009 թ. ընթացքում մաս-մաս, այդ թվում նաև քաղաքապետարանի պաշտոնատար անձանց միջոցով, ստացել է առանձնապես խոշոր՝ 75000 ԱՄՆ դոլարի չափի կաշառք, իսկ խնդիրներին վերջնական լուծում տալու նպատակով պահանջել է նաև կառուցվող շենքում Երևանի քաղաքապետարանի կարիքների համար հատկացնել 200 մ² մակերեսով բնակարան:
ՀՀ քրեական օրենսգրքի համապատասխան հոդվածով առերևույթ հանցագործության դեպքի առթիվ ՀՀ ԱԱԾ քննչական դեպարտամենտում հարուցվել է քրեական գործ, կատարվում է նախաքննություն:
Նշենք, որ 2009 թվականի մարտից Երեւանի քաղաքապետը եղել է Գագիկ Բեգլարյանը։ Նա այդ պաշտոնում փոխարինել է Երվանդ Զախարյանին եւ պաշտոնավարել է 04.03.2009-ից մինչեւ 08.12.2010-ը։

Раскрыт случай получения взятки бывшим мэром Еревана в крупном размере: СНБ
Поддержи А1+!Служба национальной безопасности РА, рассматривая в качестве приоритета бескомпромиссную борьбу с различными проявлениями коррупции, в результате оперативно-розыскных мероприятий и следственных действий, предпринятых в рамках функций, возложенных на нее законом, раскрыла случай получения взятки в особо крупном размере.
Были получены очевидные данные о том, что в 2009 г. должностное лицо, руководитель столичной общины, от учредителя организации-застройщика многоквартирных домов в городе для совершения действий в его пользу, устранения препятствий, связанных с возобновлением приостановленного строительства, увеличения налогообложения, при посредничестве своего брата и других должностных лиц мэрии, по отдельным частям, получил крупную взятку в размере 75 000 долларов США. Для окончательного решения проблем он также потребовал выделить в строящемся здании квартиру площадью 200 кв / м, якобы для нужд мэрии Еревана.
В следственном департаменте СНБ РА возбуждено уголовное дело по признакам очевидного преступления, ведется предварительное следствие.