ԱԺ Քննիչ հանձնաժողով կստեղծվի․ Էդմոն Մարուքյան
ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը Ֆեյսբուքի իր էջում լուսանկարներ է հրապարակել ու գրել․
«Քիչ առաջ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանին է ուղարկվել «Լուսավոր Հայաստան» և «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցությունների պատգամավորների ստորագրություններով գրությունը՝ 2018 թվականի սեպտեմբերից սկսած տարբեր սուբյեկտների կողմից Երևան համայնքին տրանսպորտային միջոցների և այլ գույքի փոխանցման, ծառայությունների մատուցման պայմանագրերի, ինչպես նաև Երևան համայնքի կողմից դրանց հետ կապված այլ անշարժ կամ շարժական գույքի փոխանցման, այդ թվում՝ գույքային, ինչպես նաև ոչ գույքային իրավունքների, շինարարության թույլտվությունների, արտոնությունների տրամադրման իրավաչափությունն ու կոռուպցիոն ռիսկերն ուսումնասիրող ԱԺ քննիչ հանձնաժողով ստեղծելու մասին։
Տեղեկացնեմ նաև, որ 108-րդ հոդվածի 1-ին մասի համաձայն՝ քննիչ հանձնաժողովը ստեղծվելու է իրավունքի ուժով։ Քննիչ հանձնաժողովը կնախագահի «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցությունից Անի Սամսոնյանը:
Մեր համոզմամբ՝ իշխող ուժը ևս պետք է շահագրռված լինի այս հանձնաժողովի ստեղծմամբ, եթե նրանք իրոք համոզված են թիմակից քաղաքապետի կողմից ամեն բան օրենքի տառին համապատասխան ապահովելու մեջ»։

Будет создана Следственная комиссия НС: Эдмон Марукян
Председателю Национального собрания Арарату Мирзояну было направлено письмо с подписями депутатов фракций “Просвещенная Армения” и “Процветающая Армения” о создании следственной комиссии НС по изучению правомерности предоставления льгот и возможности коррупционных рисков. Также договоров о передаче Еревану транспортных средств и другого имущества, об оказании услуг различными субъектами, о передаче общиной Еревана недвижимого или движимого имущества, в том числе имущественных, а также неимущественных прав, разрешений на строительство связанных с ними, начиная с сентября 2018 года. Об этом на своей странице в Facebook написал руководитель парламентской фракции “Просвещенная Армения” Эдмон Марукян.
“Сообщаю также, что согласно части 1 статьи 108, следственная комиссия будет создана в силу закона. Следственную комиссию возглавит Ани Самсонян, член фракции “Просвещенная Армения”.
По нашему убеждению, правящая сила также должна быть заинтересована в создании этой комиссии, если она действительно убеждена в том, что мэр города, товарищ по команде, делает все в соответствии с буквой и духом закона”, - написал Марукян.