Ինչպիսի՞ տեսք կունենա գլխավոր տոնածառն այս տարի (տեսանյութ)
Նախորդ տարի Երևանում տեղադրվեց նոր տոնածառ։ Այս տարի նույն տոնածառը կտեղադրվի, այն նույն տեսքը կունենա։
Այդ մասին «Ա1+»-ին փոխանցեց Երեւանի քաղաքապետի մամուլի խոսնակ Հակոբ Կարապետյանը։
«Մենք անցյալ տարի ասել ենք, որ այս տոնածառը մի քանի տարվա համար է, բայց հրապարակը և հարակից տարածքները շատ շքեղ և  միանգամայն նոր ձևավորում են ունենալու»։
Հավելյալ գումարներ ծախսվելու են միայն տոնածառի տեղադրման համար, առանձին հատկացումներ նախատեսված չեն։
Նշենք, որ Կառավարության որոշմամբ՝ Երևանում «Ամանոր 2020»  միջոցառումների իրականացման համար 271 միլիոն դրամ է հատկացվելու։
Կարապետյանը տեղեկացրեց, որ հրապարակի նոր զարդարանքն իրականացվելու է այդ եւ եւ Երևանի բյուջեով ի սկզբանե հատկացված գումարներից։
Մայրաքաղաքում իրականացված հարցումների համաձայն՝ շատերը սպասում են մայրաքաղաքի տոնական նոր տեսքին և կարծում, որ արժե գեղեցիկ և տոնական  տեսք ապահովելու համար ծախսել որոշակի գումարներ։
Հիշեցնենք, որ 2005 թվականից ի վեր առաջին անգամ նախորդ տարի մայրաքաղաքում տեղադրվեց նոր տոնածառ, որի համար հատկացվել էր 71 միլիոն դրամ։

Как будет выглядеть главная елка в этом году? (видео)
В прошлом году в Ереване была установлена новая елка. Пресс-секретарь мэрии Еревана Акоп Карапетян сообщил «А1+», что внешний вид елки не изменится:
«В прошлом году мы сказали, что эта елка предназначена на несколько лет, но площадь и сопредельная территория будут иметь очень роскошное и совершенно новое оформление».
Дополнительные деньги будут потрачены только для установки елки, отдельных отчислений не предусмотрено.
Отметим, что решением Правительства для осуществления мероприятий «Новый год 2020» в Ереване будет предусмотрено 271 миллион драм.
Карапетян сообщил, что новое украшение площади будет осуществлено из этих сумм и сумм, изначально выделенных из бюджета Еревана.
Согласно проведенным в столице опросам, многие ждут нового праздничного вида столицы и считают, что стоит потратить определенные суммы для обеспечения красивого и праздничного вида.
Напомним, что впервые с 2005 года в прошлом году впервые в столице была установлена новая елка, на что было выделено 71 миллионов драмов.