Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ընդունել է «Ամբեր Կապիտալ» ընկերության տնօրեններին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն այսօր ընդունել է «Ամբեր Կապիտալ» ընկերության տնօրեններ Կամիլիո Ազուզին և Անուշավան Սիմոնյանին: «Ամբեր Կապիտալ»-ը ՀՀ-ում առաջին մասնավոր բաժնեմասնակցային ներդրումային ֆոնդի հիմնադիրն է:
Հանդիպմանը քննարկվել են երկկողմ գործակցության զարգացմանը վերաբերող հարցեր: «Ամբեր Կապիտալ» ընկերության ղեկավարները վարչապետին ներկայացրել են ֆոնդի գործունեության համար հետաքրքրական ոլորտները, ներդրումային ծրագրերը և ներդրումների ծավալները: Նրանք ընկերության հետաքրքրվածությունն են հայտնել ՀՀ կապիտալի շուկայում գործունեություն ծավալելու առնչությամբ:
Վարչապետը ողջունել է ընկերության ներդրումային հետաքրքրությունները ՀՀ կապիտալի շուկայում գործունեություն ծավալելու հարցում և կառավարության անունից փոխգործակցության պատրաստակամություն հայտնել: Նիկոլ Փաշինյանի խոսքով՝ կառավարության քաղաքական դիրքորոշումը տնտեսական դաշտի ազատ հասանելիության և հավասար հնարավորությունների ապահովումն է, և գործադիրը հետևողական առաջ է շարժվում այս ճանապարհով: Վարչապետը կարևորել է ներդրումային ֆոնդի գործունեությունը տնտեսական որակական փոփոխություններ բերող ծրագրերի իրականացման և Հայաստանում կորպորատիվ կառավարման մշակույթի զարգացման համատեքստում:

Никол Пашинян сегодня принял директоров компании “Амберт Капитал”
Премьер-министр Армении Никол Пашинян принял директоров компании “Амбер Капитал” Камилио Азуза и Анушавана Симоняна. “Амбер Капитал” является учредителем первого частного акционерного инвестиционного фонда в Республике Армения.
На встрече были обсуждены вопросы развития двустороннего сотрудничества. Руководители компании “Амбер Капитал” представили премьер-министру представляющие интерес для деятельности фонда сферы, инвестиционные программы и объемы инвестиций. Они выразили заинтересованность компании в начале деятельности на рынке капитала Армении.
Премьер-министр приветствовал инвестиционные интересы компании на армянском рынке капитала и от имени правительства выразил готовность к сотрудничеству. По словам Никола Пашиняна, политическая позиция правительства заключается в обеспечении свободного доступа и равных возможностей в экономической сфере, и исполнительная власть последовательно движется по этому пути. Премьер-министр подчеркнул важность деятельности инвестиционного фонда в контексте реализации приводящих к качественным экономическим изменениям программ и развития культуры корпоративного управления в Армении.