«Լոռի ՖԱ»-ի սեփականատեր Թովմաս Գրիգորյանը կմասնակցի ՀՖՖ նախագահի ընտրություններին
Վանաձորի «Լոռի ՖԱ» ֆուտբոլային ակումբի սեփականատեր Թովմաս Գրիգորյանն այսօր իր Facebook-յան էջում գրառում է կատարել, որում հայտնել է, որ պատրաստվում է մասնակցել Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահի առաջիկա ընտրություններին։
«Հարգելի՛ հայրենակիցներ, մտահոգ լինելով հայկական ֆուտբոլի ներկա իրավիճակով` ինչպես նաև հստակ պատկերացնելով բոլոր անհրաժեշտ հրատապ քայլերը, որոնք մեզ բոլորիս կվերադարձնեն մեր ֆուտբոլի փառքը, որոշեցի տալ համաձայնությունս՝ մասնակցելու ՀՖՖ նախագահի առաջիկա ընտրություններին:
Այդ կապակցությամբ ֆուտբոլային ընտանիքի որոշ անդամներ, նկատի ունենալով անցյալի փորձը, իրավացիորեն անհանգստություն են հայտնել, որ նորընտիր նախագահը չպետք է լինի որևէ ակումբի սեփականատեր: Այս մտահոգությունը կա նաև ինձ աջակցողների մոտ: Ուստի պաշտոնապես հայտարարում եմ, որ իմ՝ ՀՖՖ նախագահ ընտրվելու պարագայում, ես և ինձ հետ փոխկապակցված անձիք չեն ունենա ֆուտբոլային ակումբ», - գրել է Թովմաս Գրիգորյանը։
Այդպիսով, ՀՖՖ նախագահի թեկնածուներն արդեն երկուսն են: Մինչ այդ իր թեկնածությունն առաջադրել էր հայկական ֆուտբոլի լեգենդ Խորեն Հովհաննիսյանը:

Владелец клуба “ФК Лори” Товмас Григорян примет участие в выборах председателя ФФА
Поддержи А1+!Владелец ванадзорского футбольного клуба “ФК Лори’ Товмас Григорян сегодня сделал запись на своей странице в Facebook, в которой сообщил, что собирается участвовать в предстоящих выборах председателя Федерации футбола Армении.
“Уважаемые соотечественники, будучи обеспокоенным нынешней ситуацией армянского футбола, а также четко представляя все необходимые неотложные шаги, которые возвратят нам всем славу нашего футбола, я решил дать согласие на участие в предстоящих выборах председателя ФФА.
В этой связи некоторые члены футбольной семьи, учитывая опыт прошлого, справедливо выразили беспокойство, что новоизбранный президент не должен быть владельцем какого-либо клуба. Это беспокойство есть и среди тех, кто поддерживает меня. Следовательно официально заявляю, что в случае моего избрания председателем ФФА, я и взаимосвязанные со мною лица не будут иметь футбольного клуба”, - написал Товмас Григорян.
Таким образом, кандидатов в председатели ФФА уже двое. До этого свою кандидатуру выдвинул легенда армянского футбола Хорен Ованнисян.