Բացահայտվել են Արևաբույրի նախկին ու ներկա համայնքապետերի ապօրինությունները (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՈստիկանության Մասիսի բաժնի քրեական հետախույզները ծավալուն օպերատիվ- հետախուզական միջոցառումների արդյունքում փաստական տվյալներ են ձեռք բերել, որ Արարատի մարզի Արևաբույր համայնքի նախկին և ներկայիս ղեկավարները, ըստ ձեռք բերված նախնական տվյալների, օգտագործելով պաշտոնեական դիրքը, 2011-ից 2019 թվականը Արևաբույրի համայնքապետարանում պահակ են ձևակերպել համայնքի ներկայիս ղեկավարի կնոջը, որը չի ներկայացել աշխատանքի: Պահակի պարտականությունները կատարել է ներկայիս համանքի ղեկավարի պապը, որը ստացել է աշխատավարձ և ստորագրել է համայնքապետի կնոջ փոխարեն պաշտոնական փաստաթուղթ հանդիսացող հաճախելիության մատյանում:
Բացի այդ, համայնքի նախկին ղեկավարը 2011-ից մինչև 2015 թվականը երեք անգամ կազմել և սոցիալական աջակցության տարածքային գործակալություն է ներկայացրել կեղծ տեղեկանքներ. իբր ներկայիս համայնքապետի կինը Արևաբույրի համայնքապետարանի աշխատակից է և գտնվում է երեխայի խնամքի արձակուրդում: Հիշյալ կեղծ տեղեկանքների հիման վրա ներկայիս համայնքապետի կինը, քննությանն այս պահին հայտնի տվյալներով, հաշվառվել է սոցիալական աջակցության տարածքային գործակալության «Մինչև երկու տարեկան երեխայի խնամքի նպաստ» համակարգում և երեք երեխաներից յուրաքանչյուրի համար ստացել, ինչպես ծննդօգնության միանվագ, այնպես էլ երկու տարի` յուրաքանչյուր ամսվա համար նախատեսված գումարները:
Ըստ նախնական տվյալների` արդյունքում Արևաբույր համյանքի նախկին և ներկայիս ղեկավարները, չարաշահելով պաշտոնեական լիազորությունները, կեղծ աշխատանքային ստաժ ձևակերպելու, ինչպես և համայնքապետարանի դրամական միջոցները հափշտակելու նպատակով, կազմել և ստորագրել են ներկայիս համայնքապետի կնոջն աշխատանքի ընդունելու, արձակուրդ տրմադրելու, աշխատավարձ դուրս գրելու համար կեղծ փաստաթղթեր:

Раскрыты беззакония бывшего и нынешнего глав общин Аревабуйра (видео)
Поддержи А1+!Криминальные следователи Масисского отдела полиции в результате масштабных оперативно - розыскных мероприятий получили фактические данные о том, что бывшие и нынешние руководители общины Аревабуйр Араратской области, согласно полученным предварительным данным, используя должностное положение, с 2011 по 2019 год в муниципалитете Аревабуйр оформили сторожем супругу нынешнего руководителя общины, которая не выходила на работу.
Обязанности сторожа исполнял дед нынешнего руководителя общины, получавший зарплату и подписывающийся в журнале посещаемости вместо жены главы общины.
Кроме того, бывший глава общины с 2011 по 2015 год трижды составлял и представлял в территориальное агентство социального содействия ложные справки относительно того, жена нынешнего старосты находится в отпуске по уходу за ребенком. На основании этих ложных справок супруга нынешнего главы общины, по известным на данный момент данным, зарегистрирована в системе “Пособие по уходу за ребенком до двух лет” территориального агентства социального содействия и получила для каждого из своих трех детей как единовременную помощь при родах, так и ежемесячные суммы, предусмотренные на два года.
По предварительным данным, в результате, бывшие и нынешние руководители общины Аревабуйр, злоупотребив должностными полномочиями, оформив фальшивый трудовой стаж, а также с целью хищения денежных средств муниципалитета, составили и подписали фальшивые документы для приема на работу жену нынешнего главы общины, выдачи отпуска, выписывания зарплаты.