Իտալիա-Հայաստան հանդիպումն ու Արթուր Վանեցյանի հրաժարականը․ ի՞նչ կարծիքի են քաղաքացիները (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինԵրեկ երեկոյան Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի գործադիր կոմիտեի մի քան ժամ տեւած նիստից հետո հրաժարականի դիմում ներկայացրեց ֆեդերացիայի նախագահ Արթուր Վանեցյանը:
Ֆեդերացիայի գործկոմը հաստատել է հրաժարականը: Գործկոմը, սակայն, նույնպես կցրվի: Նոր ընտրություններ կանցկացվեն հաջորդ ամիս:
Ինչպե՞ս են այս փոփոխությունը գնահատում մեր քաղաքացիները: Հիշեցնենք, որ գործկոմի եւ Արթուր Վանեցյանի միջեւ հակասությունները խորացել էին Հայաստանի հավաքականի նոր գլխավոր մարզիչ նշանակելուց հետո:
«Ա1+»-ը հարցում անցկացրեց, պարզելու, թե ինչ կարծիք ունեն քաղաքացիները Վանեցյանի հրաժարականի մասին՝ արդյոք այն կապվա՞ծ էր Հայաստան- Իտալիա խաղի արդյունքի հետ, երբ մեր հավաքականը պարտություն կրեց 9-1 հաշվով, թե՞ հրաժարականի պատճառը քաղաքական էր։
Քաղաքացիների կարծիքները միանշանակ չեն։ Ոմանք նախընտրում են ենթադրություններ անելու փոխարեն որպես հիմք ընդունել Արթուր Վանեցյանի կողմից նշված պատճառները։

Матч Италия-Армения и отставка Артура Ванецяна: какого мнения придерживаются граждане? (видео)
Поддержи А1+!Вчера вечером после продлившегося несколько часов заседания исполнительного комитета Футбольной федерации Армении подал заявление об отставке председатель федерации Артур Ванецян.
Исполком федерации подтвердил отставку. Исполком, однако, также будет распущен. Новые выборы будут проведены в следующем месяце.
Как оценивают эти перемены наши граждане? Напомним, что противоречия между исполкомом и Артуром Ванецяном углубились после назначения нового тренера сборной Армении.
«А1+» провел опрос, чтобы выяснить, какого мнения придерживаются граждане об отставке Ванецяна? Связана ли она с результатом матча Армения – Италия, когда наша сборная потерпела поражение со счетом 9:1 или причина отставки была политической?
Мнения граждан неоднозначны. Некоторые предпочитают вместо того, чтобы делать выводы, принять за основу причины, указанные Артуром Ванецяном.