Կորած քաղաքացիները հայտնաբերվել են (տեսանյութ)
Նոյեմբերի 21-ին, ժամը 21:27-ին «911» ծառայություն ահազանգ է ստացվել, որ երկու քաղաքացի գնացել է դեպի Աժդահակ լեռ, նրանց հետ արդեն տևական ժամանակ է չի հաջողվում կապ հաստատել:
Դեպքի վայր են մեկնել ԱԻՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության օպերատիվ խումբը և փրկարարական ուժերի վարչության հատուկ նշանակության փրկարարական աշխատանքների իրականացման կենտրոնից մեկ փրկարարական ջոկատ:
Ժամը 09:30-ի սահմաններում որոնողական աշխատանքներին օժանդակելու նպատակով ներգրավվել է նաև ուղղաթիռ:
Ժամը 09:40-ի դրությամբ հաջողվել է կապ հաստատել կորած քաղաքացիների հետ. նրանց հավանական գտնվելու վայրը համարվում է Աժդահակ և Սպիտակասար լեռների միջնամասը:
Որոնողական աշխատանքների իրականացման ընթացքը գտնվում է ԱԻ նախարար Ֆելիքս Ցոլակյանի անմիջական հսկողության ներքո:
Ժամը 09:53-ին փրկարարաներին հաջողվել է գտնել կորած քաղաքացիներին:
Ժամը 10:20-ին փրկարարները կորած քաղաքացիների հետ միասին ուղղաթիռով վայրէջք են կատարել ԱԻՆ շարահրապարակում:

Заблудившиеся граждане обнаружены (видео)
Обнаружены граждане, заблудившиеся в окрестностях горы Аждаак. Об этом сообщила пресс-служба МЧС РА.
21-го ноября в 21:27 в службу “911” МЧС РА поступил звонок о том, что двое граждан отправились на гору Аждаак, и уже длительное время не удается связаться с ними. Необходима помощь для проведения поисковых работ.
На место выехали оперативная группа областного спасательного управления СС МЧС Армении и два спасательных отряда из Центра по осуществлению спасательных работ особого назначения. В поисковых работах участвовали 6 спасателей и 15 граждан. Поисковые работы завершились безрезультатно.
По положению на 09:30 в целях содействия поисковым работам задействован также и вертолет.
По положению на 09:40 удалось связаться с пропавшими гражданами. Их вероятное место нахождения было между горами Аждаак и Спитакасар.
Поисковые работы проводились под непосредственным контролем министра по ЧС Феликса Цолакяна. В 09:53 спасателям удалось обнаружить пропавших граждан. В 10:20 спасатели вместе с обнаруженными гражданами совершили посадку на вертолетной площадке МЧС.