«Վերնատունը» քաղաքական գործընթացներից դուրս մնացած մարդկանց ակումբ է, վետերանների միություն․Դավոյան (տեսանյութ)
Ազգային ժողովի «Իմ Քայլը» խմբակցության պատգամավոր Արփինե Դավոյանի դիտարկմամբ՝ Հանրային խորհրդի նախկին նախագահ Վազգեն Մանուկյանի գլխավորած «Վերնատուն» ակումբում ընդգրկվել են նախկին իշխանության վետերանները։
«Ուղղակի մարդիկ դժգոհ են իրենց կարգավիճակից, դժգոհ են նրանից, թե որտեղ են հայտնվել։ Նրանք ցանկանում են իրենց մասին հիշեցնել, ցույց տալ, որ մտահոգ են։ Նրանք մտահոգ լինելու ժամանակ ունեցել են, բայց կարծում եմ, որ մտահոգ չեն եղել Հայաստանի և քաղաքացու համար, իսկ հիմա քաղաքական գործընթացներից դուրս մնացած մարդկանց ակումբ է դա, ինչ-որ վետերանների միություն»,- «Ա1+»-ի հետ զրույցում ասաց տիկին Դավոյանը։
«Իմ Քայլը» խմբակցության պատգամավորը դեմ չէ իշխանության հասցեին հնչող քննադատություններին, հակառակը կարծում է, որ դա անհրաժեշտ է, բայց «Վերնատուն» ակումբում ներգրավված գործիչների քննադատությունը մտահոգիչ չի համարում։
«Որովհետև նրանք եղել են այն իշխանությունը, որը ՀՀ քաղաքացու համար ոչինչ չի արել, ապահովել է արտագաղթ, արտաքին պարտք, մամուլի նկատմամբ ճնշում՝ 2002-ին «Ա1+»-ի փակումը, 2008թ-ի Մարտի 1-ը։ Այդ ակումբում ընդգրկված մարդիկ երբևէ դրանց մասին չեն խոսել, որովհետև եղել են իշխանության մաս և իրենք իրենց քննադատել չէին կարող։ Հիմա եկել՝ հանդես են գալիս երջանիկ դեմքով, սրբի դիմակ հագած՝ ազնիվ են, պարկեշտ են և կարող են քննադատել, ո՛չ, նրանք չեն կարող քննադատել։ Նրանք չեն կարող քննադատել, որովհետև նախևառաջ պետք է ընդունեն իրենց իշխանության տարիների խնդիրները, և նոր հանդես գան որպես ընդդիմություն»,- ընդգծեց Արփինե Դավոյանը։
Պատգամավորի կարծիքով՝ նույնիսկ հանրության շրջանում ակումբում ընդգրկված գործիչների նկատմամբ վստահություն չկա։

«Вернатун» - это клуб людей, оставшихся за пределами политических процессов, союз ветеранов: Давоян (видео)
По наблюдению депутата Национального собрания от фракции «Мой шаг» Арпине Давоян, в клуб «Вернатун», возглавляемый бывшим председателем Общественного совета Вазгеном Манукяном, вошли ветераны прежней власти.
«Просто люди недовольны своим статусом, недовольны тем, где они оказались. Они хотят напомнить о себе, показать, что обеспокоены. У них было время быть, чтобы быть обеспокоенными, но думаю, что они не были обеспокоены об Армении и гражданах, а сейчас это – клуб людей, оказавшихся вне политических процессов, какой-то союз ветеранов», - в беседе с «А1+» сказала госпожа Давоян.
Депутат от фракции «Мой шаг» не против критики, звучащей в адрес властей, напротив, считает, что это необходимо, однако критику деятелей, входящих в клуб «Вернатун» беспокоящей не считает.
«Потому что они были той властью, которая ничего не сделала для граждан РА, обеспечила эмиграцию, внешний долг, давление на прессу, закрытие «А1+» в 2002 году, 1-го Марта 2008 года. Люди, вошедшие в этот клуб, наверное, не говорили об этом, потому что были частью власти и они не могли сами себя критиковать. Сейчас пришли, выступают со счастливым лицом, в маске святых: они честные, приличные и могут критиковать, нет, они не могут критиковать. Они не могут критиковать, потому что прежде всего должны признать проблемы в годы их правления, и только потом выступать в качестве оппозиции», - подчеркнула Арпине Давоян.