Գաղութն էլ է մեզ համար. Վարդան Ղուկասյան (տեսանյութ)
«Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Վարդան Ղուկասյանը վախենալու ոչինչ չունի, որ Գյումրու քաղաքապետ լինելու իր պաշտոնավարման տարիների հետ կապված գործեր կարող են հարուցվել:
Վարդան Ղուկասյանը Գյումրու քաղաքապետ է եղել 2000-2012թթ.-ին:
«Ես վախենալու բան չունեմ, Սերժ Սարգսյանի օրոք իմ կառույցը ստուգել են: Իսկ եթե հանկարծ հիմա պիտի օդի մեջ ինչ-որ բաներ կան գցում են մարդու գրպանը, տանում են, չգիտեմ, կապրենք կտեսնեն ոնց կլինի, բայց գաղութն էլ է մեզ համար, կյանքն էլ է մեզ համար: Ասենք որ մարմինս կոտրեն, հոգիս հո չեն կարող կոտրել, ես ոչ վախենում եմ մեռնելուց, ոչ էլ գումար կորցնելուց: Ես այնպիսի հետաքրքիր մարդ եմ, որ պետք է լավ ինձ ուսումնասիրեն: Ուղղակի ցավում եմ, որ էդ մարդիկ վատ են զգում իմ խոսքերից»,- ասաց Վարդան Ղուկասյանը:
Այնուամենայնիվ, Վարդան Ղուկասյանը ամեն ինչի էլ պատրաստ է:
«Առաջ Աստված, հետո մի բան կա, մի դատիր, որ չդատվես, բայց ես ինչքան հիշում եմ, որ երբ իրեն (Նիկոլ Փաշինյանին) պետք է մանդատից զրկեին և բանտարկեին, ես պաշտպանեցի իրենց բոլորին Սերժ Սարգսյանի ժամանակ, և ասացի, որ կյանքում երբեք չեմ ստորագրի մի բան, որ ինչ-որ մեկին բանտ ուղարկեմ»,- եզրափակեց նա:

Колония тоже для нас: Вардан Гукасян (видео)
Депутату от фракции «Процветающая Армения» Вардану Гукасяну нечего бояться, что могут быть возбуждены дела, связанные с его пребыванием в должности мэра Гюмри.
Вардан Гукасян был мэром в 2000-2012гг.
«Мне нечего бояться, при Серже Саркисяне мою структуру проверяли. А если вдруг сейчас должно быть что-то в воздухе, подкидывают в карман человека, уводят, не знаю, поживем увидим, как будет, но и колония для нас, и жизнь для нас. Скажем, если мое тело сломят, они же не могут сломить мою душу, я не боюсь ни смерти, ни потери денег. Я такой интересный человек, что меня нужно хорошо изучить. Просто мне больно, что этим людям нехорошо от моих слов», - сказал Вардан Гукасян.
Тем не менее, Вардан Гукасян готов ко всему.
«Вперед Бог, затем есть такое, не суди, да не судимым будешь, но я насколько помню, что когда его (Никола Пашиняна) должны были лишить мандата и посадить в тюрьму, я защищал всех их при Серже Саркисяне, и сказал, что никогда в жизни не подпишу такого, чтобы кого-нибудь отправить в тюрьму»,  - заключил он.