«Կա՛նգ առ, պարո՛ն Փաշինյան»․ Սոնա Աղեկյանի կոչը (տեսանյութ)
«Այլընտրանքային քաղաքապետարան» նախաձեռնության անդամները թղթե ինքնաթիռներով ակցիա իրականացրեցին կառավարության շենքի առջև։
Նախաձեռնության անդամ, Երևանի քաղաքապետարանի ավագանու նախկին անդամ Սոնա Աղեկյանն ասաց, որ ակցիայի նպատակը վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին հիշեցնելն է։
«Ինքը եկել է երկրում փոփոխություններ արձանագրելու, որպեսզի շարքային քաղաքացին խնդիրներ չունենա։ Հեղափոխությունն ունի իր կանոնները, և պարոն Նիկոլ Փաշինյանը, որ գոռում էր, որ երկրում տարիներ ի վեր եղել է թալան, կողոպուտ, այդ թալանված և ահռելի պարտք ունեցող բյուջեից որևէ մեկն իրավունք չունի զրահապատ մեքենա գնել այն պարագայում, երբ կառավարական ամբողջ ավտոպարկում, հիանալի, տեխնիկապես լավ վիճակում մեքենաներ են»,- մանրամասնեց Աղեկյանը։
Աղեկյանն ասաց, որ որևէ փաստաթուղթ ցույց չի տրվել և չի ապացուցվել, թե մեքենաներն անսարք էին։ Նախաձեռնության անդամն ընդգծեց, որ զրահապատ մեքենաներ, կառավարական նոր ինքնաթիռ գնելու փոխարեն կարելի էր տնտեսությունը, արդյունաբերությունը զարգացնել, ուսուցիչների աշխատավարձերը բարձրացնել, թոշակառուների կարիքները հոգալ։
Իսկ թղթե ինքնաթիռներ նետելու մասով քաղաքացիական ակտիվիստն ասաց․ «Որպեսզի պարոն Փաշինյանը հասկանա վերջապես, որ 55 միլիոն գումարը հենց թղթե ինքնաթիռների վրա է ծախսում»։

«Остановить, господин Пашинян»: призыв Соны Агекян (видео)
Поддержи А1+!Члены инициативы «Альтернативная мэрия» провели акцию с бумажными самолетами напротив здания правительства.
Член инициативы, бывший член совета старейшин мэрии Еревана Сона Агекян, что цель акции – напомнить премьер-министру Николу Пашиняну.
«Он пришел, чтобы констатировать изменения в стране, чтобы у рядовых граждан не было проблем. У революции свои законы, и господин Никол Пашинян, кричащий, что в стране годами было воровство, грабеж, из этого ограбленного бюджета с огромным долгом никто не имеет права покупать бронированный автомобиль тогда как во всем правительственном автопарке – великолепные автомобили, находящиеся в прекрасном техническом состоянии»,- детализировала Агекян.
Агекян сказала, что не было показано никакого документа и не было доказано, что автомобили неисправны. Член инициативы подчеркнула, что вместо того, чтобы покупать бронированные автомобили, новый правительственный самолет можно было развивать экономику, промышленность, повысить зарплаты учителей, позаботиться о пенсионерах.
А по части бросания бумажных самолетов гражданская активистка сказала: «Чтобы господин Пашинян наконец понял, что тратит сумму в 55 миллионов именно на бумажные самолетики».