ՀՀ-ն մասնակցում է Էրազմուս+ ծրագրի բաղադրիչ Իթվինինգի տարեկան համաժողովին. ՀՀ ԿԳՄՍՆ
Աջակցիր «Ա1+»-ին2019թ․ հոկտեմբերի 24-26-ին Ֆրանսիայի Մանդելլու լա Նապուլ քաղաքում անցկացվում է Եվրահանձնաժողովի Էրազմուս+ ծրագրի բաղադրիչ Իթվինինգ համաեվրոպական կրթական համայնքի տարեկան համաժողովը։ Հավաքին մասնակցում են կրթության նախարարությունների և իթվինինգյան աջակցման ծառայությունների ներկայացուցիչներ, դպրոցների տնօրեններ ու ուսուցիչներ եվրոպական կրթական տարածքի ավելի քան 40 երկրներից, այդ թվում և Հայաստանից։
«Համաժողովի ընթացքում ներկայացվում են ծրագրի ընթացքը և զարգացման հիմնական ուղղությունները, անցկացվում են տարբեր մասնագիտական նստաշրջաններ և քննարկումներ, կրթության նախարարությունների ներկայացուցիչների մասնակցությամբ քննարկվում է առանձին երկրներում ծրագրի շարունակականության և զարգացման հնարավորությունները։
Համաժողովի շրջանակներում հոկտեմբերի 24-ին հանձնվել են 2019 Որակի Եվրոպական մրցանակաբաշխության հաղթողների հավաստագրերը։
Երևանի «Մխիթար Սեբաստացի» կրթահամալիրի անգլերենի ուսուցչուհի Լուսինե Բուշը, ի թիվս նախագծի այլ մասնակիցների, պարգևատրվեց «Grandma’s Stories in 2080» նախագծում գերազանց մասնակցության և 12-15 տարեկանների տարիքային խմբում 2 տեղ զբաղեցնելու համար»,- ասված է հաղորդագրությունում:

Армения участвует в ежегодной конференции компонента “Итвиннинг” программы “Эразмус +”: МОНКС
Во французском городе Манделу-Ла-Напул с 24 по 26 октября проходит ежегодная конференция общеевропейского образовательного пространства компонента “Итвиннинг” - программы “Эразмус +”. В конференции принимают участие представители министерств образования и служб содействия итвиннингу, директора школ и учителя из более чем 40 стран Европейского образовательного пространства, в том числе и из Армении.
В ходе конференции представляются ход программы и основные направления развития, проводятся различные профессиональные сессии и обсуждения, при участии представителей министерств образования обсуждаются возможности продолжения и развития программы в отдельных странах.
В рамках конференции 24 октября были вручены сертификаты победителей европейской премии качества 2019.
Преподавательница английского языка Ереванского образовательного комплекса “Мхитар Себастаци” Лусине Буш, в числе других участников проекта, была награждена за отличное участие в проекте “Grandma'S Stories in 2080 “ .