«Զվարթնոց» օդանավակայանում անհայտ պարունակությամբ զանգված է հայտնաբերվել
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀոկտեմբերի 24-ին, ժամը 23:25-ին «911» ծառայություն տեղեկություն է հաղորդվել, որ «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանի 2-րդ հարկում պայթուցիկ սարք է հայտնաբերվել. անհրաժեշտ է սակրավորների օգնությունը:
Դեպքի վայր են մեկնել ԱԻՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ, փրկարարական ուժերի վարչության հատուկ նշանակության փրկարարական աշխատանքների իրականացման կենտրոնի փրկարարական ջոկատից երեք մարտական հաշվարկ, Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնի օպերատիվ և արտակարգ իրավիճակների արձագանքման խմբերը, Հոգեբանական խորհրդակցության գծով հրահանգիչը, Աղետների բժշկության կենտրոնի հերթապահ բժիշկը և Քաղաքացիական պաշտպանության վարչության քաղաքացիական պաշտպանության ուժերի հավաքական կենտրոնի ինժեներասակրավորական խումբը:
2-րդ հարկի մուտքի դռան մոտ հայտնաբերվել է պոլիէթիլենային տոպրակով անհայտ պարունակությամբ զանգված:
Մինչ փրկարարների՝ կանչի վայր հասնելը ոստիկանության աշխատակիցները տոպրակը տեղափոխել են ավտոկայանատեղի (շենքից մոտ 50 մ հեռու):

В аэропорту «Звартноц» обнаружен пакет с неизвестным содержанием
24-го октября в 23:25 в службу “911” поступила информация о том, что на 2-ом этаже международного аэропорта “Звартноц” обнаружено взрывчатое устройство, необходима помощь саперов.
На место выехали боевой расчет пожарно-спасательного отряда спасательного управления СС МЧС РА, три боевых расчета из спасательного отряда Центра по осуществлению спасательных работ особого назначения, оперативные группы и группы реагирования на чрезвычайные ситуации Национального центра кризисного управления, инструктор по психологическому консультированию, дежурный врач Центра медицины катастроф и инженерно-образовательная группа коллективного центра сил гражданской обороны Управления гражданской обороны. У входной двери 2-го этажа был обнаружен полиэтиленовый пакет с неизвестным содержанием.
До прибытия спасателей на место происшествия сотрудники полиции вынесли пакет на стоянку (на расстояние около 50 метров от помещения).