Վրաերթ Թոթովենցի փողոցում. քաղաքացին մահացել է
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀոկտեմբերի 24-ին, ժամը 11:59-ին «911» ծառայություն ահազանգ է ստացվել, որ Երևանի Թոթովենցի փողոցի նրբանցքում՝ թիվ 135 դպրոցի մոտակայքում, տեղի է ունեցել վրաերթ. անհրաժեշտ է օգնություն:
Դեպքի վայր է մեկնել ԱԻՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ:
Պարզվել է, որ Թոթովենցի փողոցի նրբանցքի թիվ 3 շենքի մոտակայքում Գևորգ Ղ.-ն (ծնված 1994 թ.) «BMW» մակնիշի ավտոմեքենայով վրաերթի է ենթարկել Ռուբեն Դ.-ին:
Փրկարարները պատգարակով շտապօգնության ավտոմեքենային են մոտեցրել տուժածին, ով հոպիտալացվել է «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» ԲԿ, որտեղ նրա առողջական վիճակը գնահատվել է ծանր:
Ժամը 16:40-ին կապ է հաստատվել «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» ԲԿ-ի աշխատակցի հետ, ով տեղեկացրել է, որ Ռուբեն Դ.-ն մահացել է:

Наезд на улице Тотовенца: гражданин скончался
Поддержи А1+!24-го октября, в 11:59, в службу «911» поступил тревожный звонок, что на переулке улицы Тотовенца Еревана, вблизи школы номер 135, произошел наезд – необходима помощь.
На место происшествия выехал один боевой расчет из пожарно-спасательного отряда Ереванского городского спасательного управления СС МЧС.
Выяснилось, что вблизи здания номер 3 переулка улицы Тотовенца Геворг Г. (1994 г. рождения) на автомобиле марки «BMW» совершил наезд на Рубена Д.
Спасатели приблизили пострадавшего к карете скорой помощи на носилках, который был госпитализирован в МЦ «Святой Григор Лусаворич», где состояние его здоровья было оценено как тяжелое.
В 16:40 была установлена связь с сотрудником МЦ «Святой Григор Лусаворич», который сообщил, что Рубен Д. скончался.