Դիտարկումներ են եղել Երևանի երեք դպրոցներում
ՀՀ ԿԵ սննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմնի Երևանի կենտրոնի տեսուչները վերահսկողական միջոցառումներ են անցկացրել  Երևանի Գայի (Հայկ Բժշկյանցի) անվան թիվ 129, Ռուբեն Միրոյանի անվան թիվ 77 և Հովհաննես Պողոսյանի անվան թիվ 82 հիմնական դպրոցներում գործող հանրային սննդի կետերում՝ բուֆետներում։ Դիտարկումների ընթացքում թիվ 129 և 77 հիմնական դպրոցների բուֆետներում (վարձակալում են համապատասխանաբար «Համեղ պատառ» ՍՊԸ-ն և Ա/Ձ Խորեն Հովհաննիսյանը) հայտնաբերվել են թերի մակնշմամբ և կրեմային հրուշակեղեն, որը դպրոցի տարածքում վաճառելն արգելվում է:
Իսկ թիվ 82 հիմնական դպրոցի բուֆետում  (վարձակալում է Ա/Ձ Սարիկ  Անտոնյանը) հայտնաբերվել են ոչ միայն թերի մակնշմամբ և կրեմային հրուշակեղեն, այլև պահման պայմանների խախտմամբ պիցցա և հոթդոգ: Բոլոր այս սննդամթերքների վաճառքը դպրոցի տարածքում արգելվում է՝ համաձայն ՀՀ առողջապահության նախարարի 2014թ. թիվ 32Ն հրամանի: Այս դպրոցի սննդի կետը գործել է նաև սանիտարահիգիենիկ  կոպիտ խախտումներով, սառնարաններ չեն եղել:
Բոլոր դպրոցներում տրվել են արտադրանքի իրացումը կասեցնելու մասին կարգադրագրեր, սահմանվել է ժամկետ:
Գործընթացը շարունակական է, վերահսկողական միջոցառումներ կանցկացվեն հանրապետության բոլոր մարզերի և Երևանի դպրոցներում:

Проведены наблюдения в трех ереванских школах
Инспекторы ереванского центра Инспекционного органа по безопасности продуктов питания Министерства сельского хозяйства РА провели контрольные мероприятия в буфетах, действующих в основных школах № 129 им. Гайка Бжшкянца, № 77 им. Рубена Мирояна и № 82 им. Ованеса Погосяна. В ходе наблюдений в буфетах 129-й и 77-й основных школ (обслуживают соответственно ООО “Вкусный Патар” и “ Хорен Ованнисян”) были обнаружены кремовые кондитерские изделия с неполной маркировкой, которые запрещены для продажи в школах. А в буфете основной школы № 82 (обслуживает “Сарик Антонян”) были обнаружены не только кремовые кондитерские изделия с неполной маркировкой, но и пиццы и хотдоги с нарушением условий хранения. Продажа всех этих продуктов питания на территории школы запрещена, согласно приказу министра здравоохранения РА  №  32 2014 года. Пункт питания этой школы действовал также и с грубыми санитарно-гигиеническими нарушениями, не было холодильников.
Во всех школах даны распоряжения о приостановлении реализации данной продукции, установлен срок.
Процесс продолжается, контрольные мероприятия будут проводиться во всех школах Еревана и областей республики.