Արմեն Սարգսյանին հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստանում Զամբիայի նորանշանակ դեսպանը
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանին այսօր իր հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստանում Զամբիայի Հանրապետության նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Շադրեք Լուվիտան (նստավայրը՝ Մոսկվա):
Շնորհավորելով և հաջողություններ մաղթելով նորանշանակ դեսպանին՝ նախագահ Սարգսյանը վստահություն է հայտնել, որ դիվանագետն իր ջանքերը կներդնի երկու երկրների միջև փոխգործակցությունը խորացնելու ու ընդլայնելու ուղղությամբ: Նա դեսպանին և, ի դեմս նրա, Զամբիայի ժողովրդին շնորհավորել է նաև առաջիկա օրերին նշվող ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա առթիվ:
Դեսպանն իր հերթին պատրաստակամություն է հայտնել իր գործունեությամբ նպաստել երկու երկրների միջև փոխհարաբերությունների զարգացմանը՝ նշելով, որ տարբեր ոլորտներում առկա է գործակցության մեծ ներուժ:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են համագործակցության հեռանկարային ուղղություններին՝ մասնավորապես նշելով տեղեկատվական և բարձր տեխնոլոգիաների, հանքարդյունաբերության, թանկարժեք քարերի մշակման, էներգետիկայի ոլորտները:

Новоназначенный посол Замбии вручил верительные грамоты президенту Армении
Президент Республики Армения Армен Саркисян принял верительные грамоты от новоназначенного чрезвычайного и полномочного посла Республики Замбия В Армении Шадрека Лувиты (резиденция в Москве).
Поздравив и пожелав успехов новоназначенному послу, президент Саркисян выразил уверенность, что дипломат приложит все свои усилия для углубления и расширения сотрудничества между двумя странами.
Посол, в свою очередь, выразил готовность своей деятельностью способствовать развитию взаимоотношений между двумя странами, отметив, что существует большой потенциал сотрудничества в разных сферах.
Собеседники коснулись перспективных направлений сотрудничества, в частности, отметив сферы информационных и высоких технологий, горнодобывающей промышленности, обработки драгоценных камней, энергетики.