Նախագահ Սարգսյանը ներկա է գտնվել Կոմիտասի 150-ամյակին նվիրված միջոցառմանը
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր Երևանի մետրոպոլիտենի «Երիտասարդական» կայարանում ներկա է գտնվել Կոմիտաս վարդապետի 150-ամյակին նվիրված միջոցառմանը, որը կազմակերպվել էր Երևանի մետրոպոլիտենի, Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայի և «Արմենպրես» լրատվական գործակալության կողմից:
Նախագահը դիտել է Կոմիտաս վարդապետին նվիրված՝ «Արմենպրես» լրատվական գործակալության արխիվային բացառիկ լուսանկարները, ինչպես նաև ունկնդրել Երևանի Կոմիտասի անվան պետական կոնսերվատորիայի սաների կոմիտասյան կատարումները: Նա շնորհակալություն է հայտնել նախաձեռնության հեղինակներին՝ միջոցառումը մետրոպոլիտենում կազմակերպելու համար՝ նշելով, որ դա հնարավորություն է տալիս մեր քաղաքացիներին դիտել ցուցահանդեսը ու ևս մեկ անգամ արժանին մատուցել մեր ժողովրդի մեծանուն զավակներից մեկին՝ Կոմիտասին:
Նախագահը ջերմ ու անմիջական զրույց է ունեցել միջոցառման մասնակիցների, մետրոպոլիտենի այցելուների ու քաղաքի հյուրերի հետ:

Президент Саркисян присутствовал на мероприятии, посвященном 150-летию Комитаса
Президент Армении Армен Саркисян 17 октября принял участие в мероприятии, посвященном 150-летию Комитаса. Мероприятие было организовано Ереванским метрополитеном, Государственной консерваторией имени Комитаса и информационным агентством «Арменпресс».
Саркисян просмотрел эксклюзивные архивные фотографии информационного агентства «Арменпресс», посвященные Комитасу, а также прослушал выступления студентов Ереванской государственной консерватории имени Комитаса. Он поблагодарил авторов инициативы за организацию мероприятия, отметив, что это дает нашим гражданам возможность посмотреть выставку и еще раз почтить одного из великих детей нашего народа - Комитаса.
Президент провел теплый и прямой разговор с участниками мероприятия, посетителями метрополитена и гостями города.