Վարչապետը պետք է ուշադրության կենտրոնում պահի զոհվածի ընտանիքը․ Մարգարիտա Խաչատրյան (տեսանյութ)
Զոհված զինծառայողների ծնողներն այսօր կրկին հավաքվել էին կառավարության շենքի առջև։ Այստեղ էր նաև «Զինվոր» հասարակական կազմակերպության նախագահ Մարգարիտա Խաչատրյանը։
Վերջինս «Ա1+»-ի հետ զրույցում ասաց, որ այսօր կառավարության շենքի դիմաց հավաքվելու պատճառը այն է, որ մի քանի անգամ դիմել են վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին, սակայն մինչ օրս պատասխան չեն ստացել։ Խաչատրյանն ասաց, քանի որ վարչապետը արտերկրում է՝ իրենց հանդիպել է նրա օգնական Նաիրի Սարգսյանը։
«Եկանք վարչապետի մոտ, որ հստակեցնենք՝ ինչի՞ են անուշադրության մատնված մեր ընտանիքները։ Վարչապետի օգնականը իջավ, մեզ ընդունեց, ասաց՝ «Խնդրում եմ, որ ժամանակ տաք երկուշաբթի, երեքշաբթի կզանգահարենք և ձեզ կհրավիրենք վարչապետի մոտ»»,- նշեց «Զինվոր» ՀԿ նախագահը։
Վերջինս նշեց, որ 5642 զոհվածի ընտանիքի տեղեկանք է տրվել, սակայն ոչ մի բանից չեն օգտվում։
«Տեղեկանքը տրվում է ծնողներին զեղչերից օգտվելու կապակցությամբ, սակայն որտեղ դիմում են՝ թե՛ առողջապահական, թե՛ բուժսպասարկման, թե՛ իրենց ստատուսի համար, ոչ մի տեղ արձագանք չկա։ Դրա համար ևս մեկ անգամ փորձում ենք հիշեցնել, որ տվել ենք ամենաթանկը, և վարչապետը պետք է ուշադրության կենտրոնում պետք է պահի զոհվածի ընտանիքը»,- եզրափակեց նա։

Премьер-министр должен удерживать в центре внимания семью погибшего: Маргарита Хачатрян (видео)
Родители погибших военнослужащих сегодня вновь собрались перед зданием правительства. Здесь также находится председатель общественной организации «Солдат» Маргарита Хачатрян.
Последняя в беседе с «А1+» сказала, что причина сегодняшнего собрания напротив здания правительства в том, что несколько раз обращались к премьер-министру Николу Пашиняну, однако до сих пор не получили ответа. Хачатрян сказал: поскольку премьер-министр находится за рубежом, с ними встретился его помощник Наири Саркисян.
«Мы пришли к премьер-министру, чтобы уточнить, почему их семьи обречены на невнимание. Помощник премьер-министра спустился, принял нас, сказал: «Прошу дать время в понедельник, вторник мы позвоним и пригласим вас к премьер-министру», - отметил президент НПО «Солдат».
Последний отметил, что семьям 5642 погибших дана справка, однако они ничем  не пользуются.
«Справка выдается родителям в связи с пользованием скидками, однако куда обращаются  - и здравоохранение, и медицинское обслуживание, и для их статуса, нигде нет реакции. Поэтому мы в очередной раз пытаемся напомнить, что мы отдали самое дорогое, и премьер-министр должен держать в центре внимания семью погибшего», заключил он.