Ռոբերտ Քոչարյանը տեղափոխվել է «Իզմիրլյան» ԲԿ
Սահմանադրական կարգը տապալելու մեջ մեղադրվող Ռոբերտ Քոչարյանն այսօր տեղափոխվել է «Իզմիրլյան» բժշկական կենտրոն։
Այս մասին «Ա1+»-ի հետ զրույցում ասաց Քրեակատարողական վարչության հանրային կապերի բաժնի պետ Նոնա Նավիկյանը։
Մեր հարցին, թե հնարավո՞ր է Ռոբերտ Քոչարյանին բժշկական կենտրոն տեղափոխելը պայմանավորված լինի նրան վիրահատելու հետ, Նոնա Նավիկյանը պարզաբանեց․
«Տեղափոխվել է հետազոտման, ընթացակարգին ծանոթ չեմ»։
Նշենք, որ Ռոբերտ Քոչարյանի գրասենյակի ղեկավար Վիկտոր Սողոմոնյանն ավելի վաղ հարցազրույցներից մեկում նշել էր, որ Քոչարյանը հնարավոր է, վիրահատվի։
Հիշեցնենք, որ Ռոբերտ Քոչարյանը վերջին շրջանում արդեն 3-րդ անգամ է տեղափոխվում «Իզմիրլյան» բժշկական կենտրոն։

Роберта Кочаряна переместили в МЦ «Измирлян»
Обвиняемый в свержении конституционного строя Роберт Кочарян сегодня был перемещен в медицинский центр «Измирлян».
Об этом в беседе с «А1+» сказала начальник отдела с общественными связями Уголовно-исполнительного управления Нона Навикян.
На наш вопрос, возможно ли, что перемещение Роберта Кочаряна в медицинский центр обусловлено тем, что его прооперируют, Нона Навикян пояснила:
«Переместили для обследования, процедуру я не знаю».
Отметим, что глава офиса Роберта Кочаряна Виктор Согомонян ранее в одном из интервью отметил, что Кочаряна могут прооперировать.
Напомним, что Роберт Кочарян в последнее время уже в 3-й раз перемещается в медицинский центр «Измирлян».