«Մեցցո Պրոդաքշն»-ը ներողություն է խնդրել Վահան Արծրունուց
Աջակցիր «Ա1+»-ին«Մեցցո Պրոդաքշն» ընկերությունը պաշտոնապես ներողություն է խնդրում հայ մշակութային գործիչ, կոմպոզիտոր, երգիչ, երաժիշտ Վահան Արծրունուց՝ Մեսրոպ Մաշտոցի շարականի նրա մշակումից 29 վայրկյան տևողությամբ հատված Հանրապետության Հրապարակում հոկտեմբերի 6-ին WCIT 2019 համաժողովի բացման պաշտոնական համերգին առանց կոմպոզիտորին տեղյակ պահելու ներկայացնելու համար:
WCIT 2019 համաժողովի բացման պաշտոնական համերգը երկարատև, մեծ և պատասխանատու աշխատանք էր պահանջում, և «Մեցցո Պրոդաքշն» ընկերության թիմը մեծ պատասխանատվությամբ է մոտեցել նման լայնամասշտաբ և աննախադեպ համերգի կազմակերպման գործին:
«Այնուամենայնիվ, տեղի է ունեցել թյուրիմացություն, որի կապակցությամբ հայցում ենք Վահան Արծրունու ներողամտությունը: Այսուհետև առավել ուշադիր կլինենք հետագա աշխատանքներում՝ նմանատիպ բացթողումներից խուսափելու նպատակով: Ուրախ ենք, որ համերգը մեծ արձագանք է գտել ոչ միայն հայ, այլև համաշխարհային հանդիսատեսի շրջանում՝ արժանանալով նման բարձր գնահատականի: Առաջիկայում պատրաստվում ենք էլ ավելի աննախադեպ նախագծեր ներկայացնել հայ ունկնդրին: Օգտվելով առիթից ցանկանում եմ շնորհակալություն հայտնել բոլոր մասնակիցներին, բոլոր նրանց, ովքեր աջակցել են համերգի իրականացմանը»,-նշում է միջոցառման և ընկերության գլխավոր պրոդյուսեր Կամո Մովսեսյանը:

«Меццо Продакшен» принес извинения Ваану Арцруни
Поддержи А1+!Компания «Меццо Продакшен» официально приносит извинения армянскому деятелю культуры, композитору, певцу, музыканту Ваану Арцруни за то, что, не проинформировав композитора, на официальном концерте по случаю открытия форума WCIT 2019 6-го октября на Площади Республики был представлен 29-секундный отрывок из его обработки шаракана Месропа Маштоца.
Официальный концерт открытия форума WCIT 2019 требует длительной, большой и ответственной работы, и команда компании «Меццо Продакшен» с большой ответственностью подошла к организации столь широкомасштабного и беспрецедентного концерта.
«Тем не менее, произошло недоразумение, в связи с чем приносим извинения Ваану Арцруни. Отныне мы будем более внимательны в дальнейшей работе во избежание подобных упущений. Мы рады, что концерт нашел большой отклик среди не только армянских, но и мировых зрителей, удостоившись столь высокой оценки. В дальнейшем мы собираемся представить армянскому слушателю более беспрецедентные проекты. Пользуясь случаем, хочу поблагодарить всех участников, всех тех, кто содействовал осуществлению концерта»,- отмечает генеральный продюсер мероприятия и компании Камо Мовсесян.