Արմեն Սարգսյանը պաշտոնական այցով կմեկնի Սեր­բիայի Հանրապետություն
Սեր­բիայի Հանրապետության նախագահ Ալեքսանդար Վուչիչի հրավերով Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը տիկնոջ՝ Նունե Սարգսյանի հետ, հոկտեմբերի 3-ի երեկոյան պաշտոնական այցով կմեկնի Սերբիայի Հանրապետություն:
Այցի շրջանակում Հանրապետության նախագահը հանդիպումներ կունենա Սերբիայի բարձրագույն ղեկավարության՝ նախագահ Ալեքսանդար Վուչիչի, վարչապետ Անա Բռնաբիչի, Ազգային ժողովի նախագահ Մայա Գոյկովիչի, Սերբիայի Պատրիարք, Նորին Սրբություն Իրինեյի հետ: Հանդիպումների ու քննարկումների առանցքում կլինեն երկու երկրների փոխգործակցության օրակարգին, հայ-սերբական տնտեսական համագործակցության զարգացման հնարավորություններին ու հեռանկարներին վերաբերող բազմաթիվ հարցեր:
Հայաստանի նախագահի պաշտոնական այցի օրակարգը ներառում է նաև այցելություններ երկրի գիտական, տեխնոլոգիական և կրթական հաստատություններ, ինչպես նաև հանդիպում Սերբիայի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ:
Բելգրադում նախագահ Սարգսյանը կայցելի նաեւ 1988թ. Սպիտակի աղետալի երկրաշարժի օրերին Հայաստանին օգնություն բերող վթարված ինքնաթիռի սերբ օդաչուների հիշատակը հավերժացնող հայկական խաչքարի մոտ, հարգանքի տուրք կմատուցի նրանց հիշատակին, ինչպես նաև ծաղիկներ կդնի Անհայտ հերոսի հուշարձանին:

Армен Саркисян с официальным визитом посетит Сербию
Поддержи А1+!По приглашению президента Республики Сербия Александра Вучича президент Республики Армения Армен Саркисян вместе с супругой Нунэ Саркисян вечером 3 октября с официальным визитом посетит Республику Сербия.
В рамках визита Саркисян встретится с высшими должностными лицами Сербии: президентом Александром Вучичем, премьер-министром Аной Брнабич, спикером Национального собрания Майей Гойкович, патриархом Сербии Его Святейшеством Иринеем. На встречах будет обсужден широкий круг вопросов, связанных с повесткой дня сотрудничества между двумя странами, возможностями и перспективами развития армяно-сербского экономического сотрудничества.
В повестку официального визита президента Армении также входят посещение научных, технологических и образовательных учреждений страны, а также встречи с представителями армянской общины Сербии.
Президент Саркисян посетит в Белграде армянский хачкар, увековечивающий память о разбившихся пилотах самолета, помогавшем Армении в дни Спитакского землетрясения в 1988 году, он воздаст дань памяти и возложит цветы к памятнику Неизвестному герою.