Կոնսերվատորիայի Գյումրու մասնաճյուղի տնօրենը փող է վերցրել շատերից՝ խոստանալով տանել ԱՄՆ (տեսանյութ)
Շիրակի մարզային քննչական վարչությունում հարուցված քրեական գործի շրջանակներում պարզվել է, որ «Երևանի Կոմիտասի անվան կոնսերվատորիայի» Գյումրիի մասնաճյուղի տնօրենը, միաժամանակ հանդիսանալով «Վերածնունդ միջազգային մրցույթ փառատոն» հասարակական կազմակերպության նախագահ, մի շարք անձանցից ԱՄՆ տեղափոխելու նպատակով խարդախությամբ հափշտակել է գումարներ։
Այս մասին հայտնում է ՀՀ ոստիկանությունը:
Ս.թ. սեպտեմբերի 20-ին Կարինե Ավդալյանին մեղադրանք է առաջադրվել։ Իրավապահները հիմնավոր տեղեկություններ ունեն, որ նրա գործողություններից տուժել են այլ անձինք ևս, որոնք կարող են դիմել ոստիկանության Կումայրիի կա՛մ մոտակա բաժին, կա՛մ զանգահարել 1-02 հեռախոսահամարով։

Директора Гюмрийского филиала Консерватории обвинили в хищении денег путем мошенничества (видео)
Поддержи А1+!В рамках уголовного дела, возбужденного в Ширакском областном следственном управлении, выяснилось, что директор Гюмрийского филиала “Ереванской консерватории имени Комитаса”, в то же время являясь президентом общественной организации “Международный конкурс-фестиваль возрождение”, с целью перемещения ряда лиц в США мошенническим путем похитила суммы.
Об этом сообщает полиция РА.
20-го сентября с.г. Карине Авдалян выдвинули обвинение. Правозащитники обладают обоснованными сведениями, что от ее действий пострадали и прочие лица, которые могут обратиться в Кумарийское или ближайшее отделение полиции или позвонить по номеру 1-02.