Արմեն Սարգսյանն աշխատանքային այցով մեկնել է Իտալիա
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն աշխատանքային այցով մեկնել է Իտալիայի Հանրապետություն:
Հռոմում նախագահ Սարգսյանը կմասնակցի կիբերանվտանգության ոլորտում միջազգային հեղինակավոր Cybertech համաժողովին:
Cybertech-ը կիբերանվտանգությանը նվիրված՝ աշխարհում առաջատար միջազգային հարթակներից մեկն է:
Cybertech-ի համաժողովներն ու ցուցադրությունները լավագույն վայրն են ոլորտով հետաքրքրվողների համար՝ ծանոթանալու վերջին տեխնոլոգիական նորարարություններին, տեղեկանալու համաշխարհային կիբերանվտանգության ոլորտի նոր մարտահրավերների ու դրանց հաղթահարման հնարավոր տարբերակների մասին:
Cybertech-ի միջոցառումների հյուրերի շարքում են աշխարհի առաջատար գործիչները, որոնք ներկայացնում են պետական համակարգը, անվտանգության և պաշտպանության, առողջապահության, ապահովագրության և այլ ոլորտներ:
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը համաժողովի առաջին օրը՝ սեպտեմբերի 24-ին, կլինի գլխավոր բանախոսը՝ «Հայաստանը որպես կիբեր անվտանգության հարցերով տարածաշրջանային ի հայտ եկող կենտրոն և գրավիչ վայր ներդրումների համար» խորագրով ելույթով:
Հռոմում նախագահ Սարգսյանը հանդիպումներ կունենա նաև իտալական մի շարք խոշոր ընկերությունների ղեկավարների հետ՝ նպատակ ունենալով քաջալերել նրանց այցելել Հայաստան, ծանոթանալ ներդրումային համագործակցության հնարավորություններին, իսկ որոշների հետ շարունակել քննարկումները՝ ձեռք բերված պայմանավորվածությունները գործնական քայլերի վերածելու ուղղությամբ:

Армен Саркисян с рабочим визитом отбыл в Италию
Поддержи А1+!Президент Республики Армения Армен Саркисян отбыл с рабочим визитом в Итальянскую Республику.
Армен Саркисян в Риме примет участие в международной конференции по кибербезопасности Cybertech.
Cybertech - одна из ведущих посвященных кибербезопасности международных платформ.
Конференции и выставки Cybertech - это лучшее место для тех, кто заинтересован в этой области, чтобы ознакомиться с последними технологическими инновациями, узнать о новых вызовах в мире кибербезопасности и возможных путях их преодоления.
Среди гостей мероприятий Cybertech - ведущие мировые деятели, представляющие государственную систему, безопасность и оборону, здравоохранение, страхование и многое другое.
Президент Армен Саркисян выступит в качестве основного докладчика 24 сентября, в первый день конференции, на тему «Армения как формирующийся региональный центр кибербезопасности и привлекательное место для инвестиций».
В Риме президент Саркисян также встретится с руководителями ряда крупных итальянских компаний, чтобы побудить их посетить Армению, узнать о возможностях инвестиционного сотрудничества и продолжить обсуждения с некоторыми из них, чтобы превратить договоренности в практические шаги.