Աստված չանի՝ Մխիթարյան Արան մահանա. մի խումբ սպաներ հավաքվել են Կառավարության շենքի առջև (տեսանյութ)
Պահեստազորի մի խումբ սպաներ հավաքվել են Կառավարության շենքի առջև։ Նրանք այստեղ են եկել՝ ի աջակցություն սեպտեմբերի 18-ին ծեծի ենթարկված պահեստազորի փոխգնդապետ Արա Մխիթարյանի։
Նրենց պահանջն է գլխավոր դատախազին ու ոստիկանապետին, որպեսզի արդար քննություն ընթանա այս գործով։
«Աստված չանի՝ Արա Մխիթարյանը մահանա. թող գնան Նախիջևան», - լրագրողների հետ զրույցում ասաց պահեստազորի փոխգնդապետ Կարեն Հակոբյանը՝ դիմելով ծեծի մասնակիցներին։
Նրանց խոսքով՝ Վայոց Ձորի մարզպետ Տրդատ Սարգսյանի միջամտությամբ քննությանը խոչընդոտելու քայլեր են կատարվում։ Նրանց պահանջներից է, որպեսզի Սարգսյանի լիազորությունները մինչև քննության ավարտը կասեցվեն։ Տրդատ Սարգսյանը, ըստ հավաքվածների, ներկա է եղել միջադեպին, չնայած հերքում է։ Հակոբյանը հարց բարձրացրեց, թե մարզպետի շքախմբի անդամներն ինչո՞ւ չեն անցել դատաքննչական փորձաքննություն՝ օրգանիզմում ալկոհոլի առկայության համար։
Ակցիայի մասնակիցներն այս դեպքը նույնացրեցին Սյունիքի նախկին մարզպետ Սուրիկ Խաչատրյանի, Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախկին նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանի մասնակցությամբ տեղի ունեցած միջադեպերի հետ։
Ակցիայից հետո պահեստազորի սպաները գնալու են հիվանդանոց՝ տուժածի հարազատներին տեսակցելու։
Հիշեցնենք, որ սեպտեմբերի 18-ին, ժամը 00։08-ին, Վայոց ձորի Եղեգնաձոր քաղաքում միջադեպ էր տեղի ունեցել, որին մասնակից էր նաև եղել  մարզպետի օգնական Հարություն Գրիգորյանը: Կռիվ էր եղել և միջադեպի ժամանակ տուժած Պաշտպանության նախարարության փոխգնդապետ Արա Մխիթարյանը ծեծից  հետո տեղափոխվել է ՊՆ Կենտրոնական կլինիկական հոսպիտալի վերակենդանացման բաժանմունք․ ներկայումս կոմայի մեջ է։
Միջադեպի առթիվ հարուցված քրեական գործի շրջանակներում Հարություն Գրիգորյանին մեղադրանք է առաջադրվել դիտավորությամբ անձին ծանր մարմնական վնաս պատճառելու համար: Նա կալանավորվել է:
Փոխգնդապետի հարազատները պնդել են, որ միջադեպին մասնակից է եղել նաև Վայոց Ձորի մարզպետ Տրդատ Սարգսյանը՝ մեքենայից դիտելով ծեծկռտուքը։ Սակայն Սարգսյանը լրագրողների հետ զրույցում հերքել է իր մասնակցության հանգամանքը։

Не дай бог, Ара Мхитарян умрет: группа офицеров собрались напротив здания Правительства (видео)
Группа офицеров войска запаса собрались напротив здания Правительства. Они явились сюда в поддержку подполковника войска запаса Ара Мхитаряна, который был избит 18-го сентября.
Их требование к генеральному прокурору и начальнику полиции, чтобы по этому делу проходило справедливое расследование.
«Не дай бог, Ара Мхитарян умрет, пусть идут в Нахиджеван», - в беседе с журналистами сказал подполковник войска запаса Карен Акопян, обратившись к участникам избиения.
По их словам, при ходатайстве  губернатора Вайоцдзора Трдата Саркисяна предпринимаются шаги воспрепятствования расследованию. Одно из их требований в том, чтобы полномочия Саркисяна до завершения расследования были приостановлены. Трдат Саркисян, по словам собравшихся,  присутствовал во время инцидента, несмотря на то, что он опровергает. Акопян поднял вопрос, почему члены свиты губернатора не прошли судебно-следственную экспертизу на наличие алкоголя в организме.
Участники акции отождествили этот случай с инцидентом, при участии бывшего губернатора Сюника Сурика Хачатряна, бывшего президента Футбольной федерации Армении Рубена Айрапетяна.
После акции офицеры войска запаса пойдут в больницу, чтобы проведать родственников пострадавшего.
Напомним, что 18-го сентября, в 00:08, состоялся инцидент в городе Ехегнадзор Вайоцдзорской области, в котором принял участие помощник губернатора Арутюн Григорян. Была драка и пострадавший во время инцидента подполковник Министерства обороны Ара Мхитарян после избиения был перемещен в реанимационное отделение Центрального клинического госпиталя МО, в настоящее время находятся в коме.
В рамках уголовного дела, возбужденного в связи с инцидентом, Арутюну Григоряну было выдвинуто обвинение за преднамеренное причинение лицу телесного повреждения. Он арестован.
Родственники подполковника утверждали, что в инциденте участвовал также губернатор Вайоц дзора Трдат Саркисян, наблюдая за избиением из автомобиля. Однако Саркисян в беседе с журналистами опроверг обстоятельство своего участия.