Նիկոլ Փաշինյանը մեկնում է ԱՄՆ
Նիկոլ Փաշինյանի այցը ԱՄՆ կմեկնարկի Լոս Անջելեսից. կիրակի օրը՝ սեպտեմբերի 22-ին, վարչապետը կմասնակցի Լոս Անջելեսի կենտրոնում գտնվող Գրանդ Փարք վայրում նախատեսված հանրահավաքին, որտեղ հանդես կգա ելույթով: Նիկոլ Փաշինյանը նաև հանդիպումներ կունենա Քալիֆորնիայի և Լոս Անջելեսի ղեկավարության, ԱՄՆ արևելյան ափի հայ համայնքի հոգևոր և աշխարհիկ կառույցների ղեկավարների և հայկական լրատվամիջոցների ներկայացուցիչների հետ: Նախատեսվում է գործարար համաժողով, որին կմասնակցեն տեղի գործարար շրջանակների ներկայացուցիչներ:
Լոս Անջելեսից վարչապետը կայցելի Սան Հոզե՝ Սիլիկոնյան հովիտ, որտեղ կհանդիպի բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտի  ընկերությունների ներկայացուցիչների, ինչպես նաև հայազգի մասնագետների հետ:
Այնուհետև վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Նյու Յորքում կմասնակցի Միավորված ազգերի կազմակերպության Գլխավոր ասամբլեայի 74-րդ նստաշրջանի աշխատանքներին և հանդես կգա ելույթով: Նախատեսվում է Հայաստանի վարչապետի հանդիպումը ՄԱԿ Գլխավոր քարտուղար Անտոնիո Գուտերեշի հետ, տեղի կունենան նաև մի շարք երկկողմ հանդիպումները տարբեր երկրների գործընկերների հետ: Նյու Յորքում Նիկոլ Փաշինյանը կհանդիպի տեղի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ, կայցելի Թավշյա հեղափոխությանը նվիրված ցուցահանդես և Կոլումբիայի համալսարան:
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի՝ ԱՄՆ այցի շրջանակում նախատեսվում են համագործակցության մասին հուշագրերի ստորագրում:

Никол Пашинян отправляется в США
Премьер-министр Армении Никол Пашинян 21 сентября с рабочим визитом выедет в Соединенные Штаты Америки. Визит Никола Пашиняна в США начнется в Лос-Анджелесе. В воскресенье, 22 сентября, премьер-министр примет участие в митинге в Гранд Парке в центре Лос-Анджелеса, на котором выступит с речью. Никол Пашинян также встретится с руководством штата Калифорнии и Лос-Анджелеса, руководителями духовных и светских структур армянской общины восточного побережья США и представителями армянских СМИ.
Планируется проведение бизнес-форума, в котором примут участие представители местных деловых кругов.
Из Лос-Анджелеса премьер-министр выедет в Сан-Хозе, в Силиконовой долине он встретится с представителями компаний сферы высоких технологий, а также с армянскими специалистами.
В Нью-Йорке премьер-министр Никол Пашинян примет участие в 74-й сессии Генеральной Ассамблеи ООН и выступит с речью. Планируется встреча премьер-министра Армении с Генеральным секретарем ООН Антонио Гутеррешем, состоится также и ряд двусторонних встреч с коллегами из разных стран. В Нью-Йорке Никол Пашинян встретится с представителями местной армянской общины, посетит выставку, посвященную Бархатной революции и Колумбийский университет.
В рамках визита премьер-министра Никола Пашиняна в США планируется подписание меморандумов о сотрудничестве.